Wiosna – niech zawita w Twoim mieszkaniu!

Chociaż pogoda za oknem zupełnie dziś nie przypomina wiosny, ona naprawdę już do nas przyszła. Wiosna to wspaniała pora roku, gdy wszystko budzi się do życia. To też idealny czas na stworzenie nowej aranżacji swoich wnętrz. Co jest modne w tym sezonie? Jak wprowadzić wiosnę również między nasze cztery ściany?

Wiosna w domu to przede wszystkim kwiaty

Z czym kojarzy ci się wiosna? Dla wielu osób to przede wszystkim rozkwitające na nowo kwiaty, zielona trawa i dużo słońca. Chociaż w praktyce nie zawsze tak to wygląda, nie każdy dzień jest piękny i słoneczny, możemy wprowadzić wiosnę do swoich mieszkań i sprawić, że tu zawsze będzie świeciło słońce. Przemyślana dekoracja może bardzo nam w tym pomóc. Jej kluczowym elementem będą oczywiście świeże, cięte kwiaty. Ustawione w ozdobnym wazonie na stoliku kawowym w salonie, stoliku nocnym w sypialni czy na stole w jadalni wprowadzą przyjemną, wiosenną atmosferę. Oto ciekawe pomysły na wykorzystanie świeżych kwiatów w aranżacji:

wiosna

wiosna

wiosna

Ozdobne poduszki do Twojego salonu

Innym świetnym dodatkiem będą poduszki ozdobne z kolorowymi, wiosennymi nadrukami. I tu również główny prym będą wiodły motywy kwiatowe i roślinne, bo wiosna kojarzy nam się głównie z kwitnącą naturą. Mile widziane będą jasne, pastelowe odcienie, które wprowadzą bardzo przytulną atmosferę i rozjaśnią wnętrza. Mogłoby to wyglądać na przykład tak:

wiosna

wiosna

wiosna

Wiosenna kuchnia i jadalnia

A jak wprowadzić wiosnę do naszej kuchni? Niezawodne znów okażą się świeże kwiaty, ale nie tylko. Wiosna to czas, gdy można stworzyć swój mini ogródek z ziołami, których często używamy w kuchni. Urocze, ozdobne doniczki z zasadzonymi ziołami będą się wspaniale prezentować na parapecie przy kuchennym oknie. Można też zakupić kolorowe akcesoria kuchenne, takie jak ściereczki, rękawice czy obrus na stół w jadalni, które nieco ożywią zwykle stonowaną aranżację kuchni. Oto ciekawe rozwiązania:

wiosna

wiosna

wiosna

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz