Wypadanie włosów to problem wielu kobiet i mężczyzn. Często bywa ignorowany do momentu, gdy staje się naprawdę uciążliwy w codziennym życiu lub co gorsza, widoczny dla otoczenia, powodując łysienie. Co może być przyczyną tego problemu? I jak można z nim skutecznie walczyć?
Wypadanie włosów – co jest przyczyną?
Ponieważ wypadanie włosów zwykle jest objawem, a nie chorobą samą w sobie, przyczyn jego pojawienia się może być naprawdę bardzo wiele i bardzo różniących się od siebie. Wśród najczęstszych przyczyn wypadania włosów i łysienia podaje się zmiany hormonalne, nieprawidłowe odżywianie, stosowanie pewnych leków, używanie nieodpowiednich środków do pielęgnacji włosów i skóry głowy, a nawet pewne fryzury nadwerężające strukturę włosa czy nadmierny stres. W wypadku kobiet wypadające włosy mogą być efektem ciąży bądź menopauzy. Bardzo często wskazuje też na choroby skóry głowy, na przykład grzybicę.
Bez ustalenia przyczyny wypadania włosów żadne leczenie nie okaże się skuteczne, gdyż najpewniej będzie źle dobrane. Co prawda, istnieją środki mające ogólnie zapobiegać wypadaniu włosów, niemniej bez wyeliminowania przyczyny mogą one jedynie polepszyć nasz stan i to tymczasowo. Jeżeli więc zauważymy, że w naszym przypadku wypadanie włosów bardzo się nasiliło, warto najpierw postarać się ustalić, co powoduje ten problem, a dopiero potem szukać sposobów na usunięcie go.
Jak sobie radzić z wypadaniem włosów?
Jeżeli problem nie jest wynikiem jakiejś poważniejszej choroby, możemy mieć do czynienia z tak zwanym łysieniem androgenowym. Dotyczy to głównie mężczyzn, ale nie tylko. Badania potwierdzają, że na 100 osób może na nie cierpieć aż 95 z nich!
W takim wypadku warto zastosować lek, który nie tylko zahamuje wypadanie włosów, ale też pobudzi do wzrostu nowych. Dzięki temu możliwe jest zahamowanie problemu oraz cofnięcie przynajmniej częściowo jego skutków w postaci łysienia.
Pomóc może lek Loxion 2%. Zawarta w nim substancja czynna pobudza porost włosów u kobiet i mężczyzn z łysieniem androgenowym, pobudza namnażanie komórek meszków w fazie wzrostu, a także odwraca i hamuje miniaturyzację meszków włosowych. Więcej informacji na jego temat, jak i na temat wypadania włosów można przeczytać TUTAJ.
Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz