Zadbaj o cerę jesienią!

Witajcie Moi Drodzy!

Nieuchronnie zbliża się jesień, a co za tym idzie, chłodniejsze dni, wiatr, deszcz… Naturalną koleją rzeczy zmieniamy wtedy letnią garderobę na nieco bardziej cieplejszą – zamiast sandałów, wyciągamy półbuty, zamiast bluzek z krótkim rękawem sweterki i kurtki. Nie możemy jednak zapomnieć również o zmianie kosmetyków do twarzy, jakie stosujemy. Jesień i zima to czas, gdy nasza cera potrzebuje nieco innej pielęgnacji niż latem. Zastanówmy się więc, jakie kremy do twarzy będą najlepsze w tym chłodniejszym okresie.

Kremy do twarzy, czyli zadbaj o cerę jesienią

W związku z tym, że jesienią nasza twarz narażona jest na działanie chłodu i wiatru, stosowane wtedy przez nas kremy do twarzy powinny być bardziej tłuste niż te stosowane latem. Dobrze, gdy zawierają w swoim składzie ceramidy, które skutecznie uszczelnią naskórek, kwas hialuronowy, gdyż wiąże wodę w naskórku, składnik NMF, który w naturalny sposób nawilża skórę twarzy, a także wyciągi z roślin, oleje roślinne oraz filtry ochronne UVA i UVB. Jeśli mamy cerę wrażliwą, dobrze wybrać krem tłusty. Przy cerze tłustej również należy korzystać z kremu.

kremy do twarzy
W chłodniejsze, jesienne dni nasza cera potrzebuje większego nawilżenia, dlatego wymaga to zmiany kremu do twarzy na nieco gęstszy.

Nieprawdą jest, iż osobom z cerą tłustą kremy nawilżające są zbędne, gdyż skóra twarzy sama z siebie jest nawilżona. Ona nadal potrzebuje pielęgnacji, ale nieco innej niż cera wrażliwa czy sucha. Należy wybrać wtedy nieco gęstszy krem nawilżający, który stworzy warstwę ochronną.

Jak stosować kremy do twarzy?

W chłodniejsze dni, gdy jesteśmy narażeni na oddziaływanie kiepskich warunków atmosferycznych, dobrze jest stosować krem do twarzy nawet kilka razy dziennie.

kremy do twarzy
Jesienią i zimą stosujmy nawilżający krem do twarzy nawet kilka razy dziennie.

W wypadku kobiet mających makijaż, niezwykle ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry przed nałożeniem makijażu, bo potem będzie to właściwie niemożliwe. Jeśli będziemy pamiętać o zmianie kremu do twarzy przy zmianie pory roku, nasza cera zawsze będzie świeża, promienna i zadbana!

A jakie kremy do twarzy Wy najchętniej stosujecie w okresie jesieni i zimy? Czekam na komentarze! Listę dobrych kremów możecie znaleźć TUTAJ.

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz