Zamiast kwiatów podaruj mamie coś cenniejszego – swój czas

Dzień Matki to bardzo ważna data w kalendarzu każdego dziecka, niezależnie od wieku. Z tej okazji szczególnie chcemy pokazać naszym mamom, jak wiele dla nas znaczą. Jednak żaden materialny prezent nie może równać się z tym najcenniejszym, jakim jest Twój czas. Spraw, aby w tym dniu mama czuła się wyjątkowo, spędzając z nią niepowtarzalne chwile. Jakie aktywności zaplanować na ten dzień? Podpowiadamy! 

Wizyta w salonie beauty

Nowe paznokcie, fryzura, zabieg na twarz – chyba nie ma kobiety, która nie ucieszyłaby się z takiego prezentu. W codziennym wirze obowiązków ciężko czasem znaleźć chwilę dla siebie, szczególnie jeśli jest się aktywną osobą. Dlatego właśnie w ten szczególny dzień warto zorganizować mamie małą metamorfozę, dzięki której poczuje się wyjątkowo i nieco się zrelaksuje. W końcu mama dba o nas całe życie, dlatego warto zadbać także o nią. Wspólna wizyta w salonie beauty to także okazja do miłych kobiecych rozmów, na które tak często brakuje nam czasu.

Seans filmowy

Każda mama, zwłaszcza kinomanka, z pewnością ma na swojej liście do obejrzenia film, który szczególnie chciałaby zobaczyć na wielkim ekranie. Dzień Matki to dobra okazja, aby zorganizować wspólne wyjście do kina. Zabawna komedia może być strzałem w dziesiątkę, jeśli Twoja mama potrzebuje się nieco rozerwać i odprężyć. Jeżeli wraz z mamą jesteście fankami domowych seansów, pomyśl nad zorganizowaniem maratonu filmowego na domowej kanapie, w towarzystwie wielkiej miski popcornu i ulubionych przekąsek.

Wspólny wypad za miasto

Nic tak nie zacieśnia więzi między mamą a dzieckiem jak wspólna wycieczka. Szybki styl życia i codzienne obowiązki sprawiają, że niekiedy nie poświęcamy naszym bliskim zbyt wiele swojego czasu. Dzień Matki to doskonała okazja do nadrobienia zaległości w Waszej relacji. Nie musisz od razu planować wakacji all inclusive, wystarczy zorganizować krótki wypad za miasto. Wspólny weekend to świetna propozycja na majowy odpoczynek na łonie natury czy okazja do zwiedzenia okolicznych atrakcji. Chociaż 26 maja w tym roku wypada w czwartek, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby celebrację zacząć nieco później i zaplanować wycieczkę na ostatni weekend w miesiącu. W końcu 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka, a to dodatkowy pretekst do wspólnego celebrowania!

Wycieczka rowerowa

Wiosenna, majowa aura sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Parki, lasy i łąki, ozdobione kolorowymi kwiatami, to idealne otoczenie do celebracji Dnia Matki. Wspólna wycieczka rowerowa lub piesza na pewno skutecznie poprawi Wam humor i zbliży Was do siebie. Takie aktywności to nie tylko dobra zabawa, ale także sposób na relaks. Możesz pomyśleć też o tym, aby na zakończenie wycieczki przygotować dla mamy niespodziankę i zorganizować wspólny piknik w pięknych okolicznościach przyrody.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz