Zanim na świat przyjdzie nowy człowiek

Dzień dobry Wszystkim!

Każda kobieta, która jest już matką przyzna, że poród to wyjątkowa chwila – jest bardzo wyczekiwana, ale i dość stresująca. Jak wiadomo, gdy poród już się zacznie, nie pora na pakowanie przyszłej mamy i noworodka. Wniosek jest jeden – wyprawka dla noworodka do szpitala powinna być przygotowana i spakowana dużo wcześniej, by później po prostu wziąć torbę i zabrać ze sobą. Ale co powinna zawierać wyprawka dla noworodka? Sprawdźmy to!

Wyprawka dla noworodka – zrób listę!

Od poczęcia dziecka do porodu mija na ogół dziewięć miesięcy. To wystarczający czas, by stworzyć listę wyprawki, którą przyszła mama powinna zabrać do szpitala. W wyprawce tej nie może zabraknąć rzeczy potrzebnych mamie, jak i dziecku.

wyprawka dla noworodka
Przygotowując odpowiednio wcześnie wyprawkę dla noworodka do szpitala, oszczędzisz sobie dodatkowego stresu.

Od czego warto zacząć? Oczywiście od rzeczy najważniejszych, czyli dokumentacji, by przyjęcie mamy na odział w szpitalu przebiegło bezproblemowo. To najpotrzebniejszych dokumentów zaliczamy: dowód tożsamości, dowód ubezpieczenia, karta przebiegu ciąży, w tym ostatnie badania, numer NIP pracodawcy lub swój w wypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej i skierowania do szpitala, choć nie jest ono konieczne. Kolejne rzeczy, które powinny koniecznie znaleźć się w wyprawce dla noworodka i mamy to rzeczy na czas porodu. Powinny to być lekkie koszulki do przebrania, a także szlafrok, ciepłe skarpety i kapcie, opaska i spinki do włosów, chusteczki do przecierania twarzy, mineralna woda niegazowana do picia oraz podpaski. Dla noworodka niezbędne będą pieluchy tetrowe, bawełnianie koszulki, pieluchy jednorazowe, kaftaniki, śpioszki, czapeczki, skarpetki, kosmetyki i przybory do pielęgnacji dziecka, maść przeciw odparzeniom, ręcznik kąpielowy i kocyk.

wyprawka dla noworodka
W wyprawce dla noworodka powinny znaleźć się przede wszystkim różne ubranka, pieluchy, kosmetyki i przybory do pielęgnacji oraz maść na odparzenia.

To oczywiście ogólna lista zawierająca niezbędne rzeczy w wyprawce do szpitala. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie http://www.bepanthen.pl/extra/.

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz