Zaskakujące historie, w których się zakochasz – 5 książek na walentynki

Walentynki to czas romantycznych wieczorów, randek i wręczania prezentów ukochanej osobie, ale także dzień, który możemy spędzić w domowym zaciszu w towarzystwie koca i książki. Bez względu na to, czy kochasz walentynki, czy podchodzisz do tego dnia z rezerwą – historie o miłości są dla każdego. Oto lista 5 książek o różnych rodzajach miłości, z zaskakującą fabułą, od których nie sposób się oderwać nie tylko 14 lutego.

Miłość ma różne oblicza, a każda historia jest inna – warto sięgać po te, które nas zaskoczą, wzruszą lub rozbawią do łez. Książki o pięknych uczuciach i burzliwych romansach pozwalają nam uwierzyć w miłość i uciec od rzeczywistości, by się zrelaksować i poprawić sobie nastrój.

Książki o miłości to nie tylko klasyki takie jak Wichrowe Wzgórza, Anna Karenina czy powieści Jane Austen. Oprócz znanych romansów warto poznać też nieco mniej konwencjonalne pozycje, gdzie ukazane są uczucia rodzicielskie, przyjacielskie lub nietypowe historie miłosne, które przytrafiają się wtedy, gdy najmniej się tego spodziewamy. Czytelnicy szukający zaskoczenia i niesztampowych opowieści znajdą w tym zestawieniu coś dla siebie – mówi Martyna Wołosewicz z księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl, należącej do spółki Glosel.

Red, White & Royal Blue – miłość po królewsku

Co się stanie, gdy pierwszy syn ameryki zakocha się w księciu Walii? Alex i Henry dźwigają na swoich barkach brzemię politycznej odpowiedzialności za swoje kraje. Chcąc zażegnać kryzys dyplomatyczny między dwoma państwami muszą spędzić ze sobą jeden dzień i udawać, że dobrze się bawią, pozując do zdjęć w social mediach. Nie wiedzą, że to udawanie przerodzi się w prawdziwe uczucie, które bohaterowie będą musieli ukrywać. Red, White & Royal Blue autorstwa Casey McQuiston to błyskotliwa i zabawna opowieść o tym, że miłość może przytrafić się w najmniej oczekiwanym momencie. Bohaterów nie da się nie polubić, a ich historia, mimo, że trochę odbiega od klasycznego romansu, daje czytelnikom niesamowitą frajdę.

Rzeczy, które czynimy z miłości – dla lubiących się wzruszać

Kristin Hannah to autorka znana na całym świecie i uwielbiana przez czytelniczki. Jej książka Rzeczy, które czynimy z miłości przypadnie do gustu nie tylko szczęśliwie zakochanym, ale także będzie nadzieją i inspiracją dla osób poszukujących miłości i podnoszących się po życiowych potknięciach. Bohaterką powieści jest Angela, która po rozwodzie i niespełnionym marzeniu o posiadaniu dziecka, wraca do rodzinnego miasteczka. Tam znowu widuje się ze swoją hałaśliwą i trochę zwariowaną rodziną, z dawnymi znajomymi i mężczyzną, z którym kiedyś łączyło ją uczucie. Angela poznaje także dziewczynę, zmagającą się z życiowymi trudnościami, której postanawia pomóc.

– Rzeczy, które czynimy z miłości autorstwa Kristin Hannah, to opowieść o wzlotach i upadkach, o macierzyństwie, przyjaźni i sile rodziny. Bohaterowie to osoby z krwi i kości, z którymi czytelnikom łatwo jest się utożsamić. Powieść trafia do najgłębszych zakamarków serca. Uwaga – można się niespodziewanie wzruszyć! – mówi Martyna Wołosewicz z księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl

Siedmiu mężów Evelyn Hugo, czyli spowiedź z miłości w Hollywood

Zawiła, tajemnicza historia, pełna romansów i intryg, która wciąga na długie godziny – taka właśnie jest powieść Taylor Jenkins Reid. Będzie to idealna lektura dla osób, które chcą zapomnieć o szarej rzeczywistości i przenieść się do zupełnie innego świata. Czytając, zagłębiamy się w losy Evelyn Hugo – wielkiej gwiazdy z czasów złotej ery Hollywood, która dążyła do swojego statusu drogami nie zawsze godnymi pochwały, mimo to nie żałuje swoich czynów. Poświęciła wiele dla sukcesu, a jej życie to nie tylko blask reflektorów i czerwone dywany, lecz także wiele bólu, frustracji i skrywanych tajemnic. Siedmiu mężów aktorki to całe spektrum charakterów – każdy z nich był inny, każdy miał w sobie coś, co przyciągało Evelyn. Czy była to miłość, czy chęć utorowania sobie drogi do sukcesu? Czy wyrachowana gwiazda potrafi kochać? Od książki nie sposób się oderwać – zapewnia cały wachlarz doznań: wzrusza, oburza, zachwyca i zaskakuje nie tylko na końcu, ale wręcz w każdym rozdziale!

Gwałtowne pasje. These Violent Delights – Romeo i Julia w wojnie gangów

Współczesna opowieść na kanwie Romea i Julii zachwyci nie tylko fanów Szekspira, ale przede wszystkim miłośników fantastyki i historii. Akcja rozgrywa się w barwnym, tętniącym życiem i niebezpiecznym Szanghaju w roku 1926. Juliette i Roma są szykowani na przywódców dwóch zwalczających się gangów – są wrogami, mimo, że kiedyś łączyło ich uczucie. Teraz muszą uratować mieszkańców miasta przed potworem z głębin rzeki i tajemniczą zarazą, przez którą ludzie giną w męczarniach. Być może podczas wspólnej walki ze złem ich uczucie się odrodzi? Co ciekawe, romans nie jest jedyną osią napędową fabuły – chodzi głównie o walkę gangów oraz ciekawe przedstawienie XX-wiecznych Chin. Jak się okazuje, ulicami Szanghaju przed stu laty, naprawdę płynęła krew ofiar przestępczych potyczek.

Chloe Gong wzięła na warsztat klasyczną historię miłości Romea i Julii, lecz umieściła ją w mrocznym, a zarazem magicznym Szanghaju, dodała wątki fantasy, krwawe porachunki i burzliwe charaktery. Taka mieszanka poskutkowała niezwykle barwną opowieścią, którą czyta się jednym tchem. Po skończeniu pierwszego tomu od razu chce się sięgnąć po drugi! – mówi Martyna Wołosewicz z księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl

Love, Rosie – miłość w SMS-ach

Historie miłosne zapisane w listach znamy wszyscy, ale co z mailami i czatami internetowymi? Autorka Love, Rosie, Cecelia Ahern przedstawiła wydarzenia za pomocą wszelkich znanych środków porozumiewania się na odległość: listów, wiadomości mailowych, pocztówek, SMS-ów, kartek okolicznościowych, które wysyłają sobie bohaterowie. Ta książka idealnie sprawdzi się na walentynki, ponieważ daje nadzieję i pokazuje, że na wielką miłość warto czekać. Fabuła obejmuje pięćdziesiąt lat z życia Alexa i Rosie, którzy w dzieciństwie byli nierozłącznymi przyjaciółmi. Gdy Alex wraz z rodzicami musi przeprowadzić się z Irlandii do Ameryki, bohaterowie pozostają w kontakcie. Czy przyjaźń przerodziłaby się w coś więcej, gdyby okoliczności ułożyły się inaczej? Los rzuca bohaterom kłody pod nogi, ale to sprawia tylko, że czytelnik jeszcze mocniej im kibicuje! Love, Rosie to ciepła i poruszająca opowieść, która doczekała się adaptacji filmowej o tym samym tytule – romantyczny seans jest również doskonałym pomysłem na spędzenie walentynek.

Dzień zakochanych to doskonała okazja, aby kupić książkę o miłości dla siebie lub kogoś bliskiego. Jednak nie tylko 14 lutego warto czytać historie o uczuciach, ponieważ dają one nadzieję, wzruszają, bawią, a przede wszystkim pozwalają oderwać się od rzeczywistości, a przecież chwila relaksu przyda się każdemu.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz