Zmiana opon? Nie oponuj!

Dzień dobry Kochani!

Chociaż trwa jeszcze jesień, kierowcy powinni pomyśleć już o zmianie opon na zimę. Jest to niezmiernie ważne, gdyż zimą panują na drogach inne, o wiele trudniejsze warunki, do których opony letnie nie są przystosowane. Brak odpowiednich opon do pory roku może doprowadzić do tragedii. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać, jak można kupić tanie opony i co brać pod uwagę przy ich zakupie.

Tanie opony – ale czy dobre?

Nikt z nas nie lubi przepłacać. Stąd też wymieniając ogumienie swoich kół, przede wszystkim zwracamy uwagę na tanie opony. Niemniej, by zakup okazał się trafiony, te tanie opony muszą jeszcze być dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Istnieją różne rodzaje opon samochodowych. Na każdej z nich znajdują się konkretne oznaczenia, które sporo nam mówią o ich przeznaczeniu i cechach. Przy zakupie opon koniecznie musimy się z nimi zapoznać. Po pierwsze, jak już poniekąd wspominaliśmy, opony dzielą się na letnie, zimowe oraz wielosezonowe.

tanie opony
Opona letnia.

 

tanie opony
Opona zimowa.

 

opona
Opona wielosezonowa.

Ponieważ w naszym kraju temperatura latem i zimą jest skrajnie różna, a warunki na drogach zupełnie odmienne, najlepiej wybierać opony letnie i zimowe. Wielosezonowe nie do końca spełnią swoją funkcję.

Opony tanie, droższe i najdroższe…

Ponadto opony kwalifikujemy do trzech klas: ekonomicznej – budżet, średniej – medium oraz wysokiej – premium. Klasy te różnią się od siebie pod względem właściwości technologicznych opon, czyli użytej do ich produkcji mieszanki lub wzoru bieżnika. Jeśli chodzi o tanie opony, zdecydowanie jest to klasa ekonomiczna. Opony z tej klasy od lat się nie zmieniają, są funkcjonalne, najtańsze i ogólnodostępne. Najbardziej popularnymi oponami są te z klasy średniej – ich ceny również są przystępne, a budowa i zastosowanie uniwersalne. Opony z klasy premium są oczywiście najdroższe, ale zapewniają na drodze większe bezpieczeństwo, są też wyposażone w najnowsze unowocześnienia technologiczne.

opony
Brak opon dobranych do pory roku i warunków panujących na drogach zwiększa ryzyko wypadku.

Ostatnio bardzo popularne stało się kupowanie opon przez Internet. Przykładową ofertę możecie znaleźć TUTAJ.

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz