Jak znaleźć dobrego ginekologa?

Dla każdej kobiety pierwsza wizyta u ginekologa może wzbudzać wiele negatywnych emocji, takich jak lęk czy niechęć. Niemniej regularne badania ginekologiczne mogą w dużej mierze zapobiec rozwojowi poważnych schorzeń. Dlatego też ginekolog powinien być wybrany bardzo starannie. Jak to zrobić?

Ginekolog – dlaczego nie można go wybrać przypadkiem?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, wizyta u ginekologa, zwłaszcza pierwsza, wzbudza wiele emocji i stresu w kobietach. Dlatego źle dobrany gabinet ginekologiczny może sprawić, że kobieta bardzo się zrazi i będzie unikać następnych badań.

ginekolog
Pierwsza wizyta u ginekologa to bardzo emocjonujące przeżycie. Często dziewczęta wolą iść do kobiety, gdyż przy niej mogą mniej krępować się podczas badania.

Dotyczy to szczególnie młodych dziewcząt, które jeszcze nie rozpoczęły współżycia i w efekcie mogą się czuć jeszcze bardziej zawstydzone i zażenowane. Dlatego też decydując się na pierwszą wizytę w gabinecie ginekologicznym, koniecznie trzeba wybrać lekarza doświadczonego, delikatnego i sympatycznego. Jak to zrobić?

Jak znaleźć odpowiedniego ginekologa?

Jedną z najprostszych metod na znalezienie odpowiedniego lekarza jest zasięgnięcie porady innych. Zwykle w danym mieście pracują specjaliści, do którego uczęszcza większość pacjentów i są bardzo zadowoleni z przebiegu wizyt oraz leczenia. W wypadku ginekologa, warto wejść na jakieś lokalne forum w sieci i po prostu zapytać o ginekologa godnego polecenia w jakimś mieście.

ginekolog
Szukając odpowiedniego ginekologa, warto zasięgnąć opinii kobiet ze swojego otoczenia, na przykład mamy lub przyjaciółki.

Na pewno uzyskamy pomocne uwagi, dzięki którym uda nam się dokonać dobrego wyboru. Poza tym warto podpytać kobiety w rodzinie czy wśród znajomych, które z pewnością udzielą nam informacji z pierwszej ręki. Jednak to nie wszystko. Każdy dobry ginekolog posiada też swoją stronę internetową lub profil, na którym zamieszczono informacje o jego wykształceniu, praktyce, oferowanych usługach i cenach, jeśli jest to lekarz prywatny. Warto się z nimi zapoznać, by wiedzieć, czy ten konkretny lekarz będzie umiał nam pomóc w naszym problemie.

ginekolog
Ginekolog powinien być delikatny, chętnie udzielać informacji i traktować z szacunkiem swoje pacjentki.

Na pierwszą wizytę lepiej wybrać gabinet prywatny – nie ma tam tłumów oczekujących pacjentek w kolejce, zwykle też warunki panujące w gabinecie są znacznie wygodniejsze niż w szpitalnym. Wszystko to może pomóc pacjentce zmniejszyć stres i poczuć się swobodniej podczas badania.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz