Dla każdej kobiety pierwsza wizyta u ginekologa może wzbudzać wiele negatywnych emocji, takich jak lęk czy niechęć. Niemniej regularne badania ginekologiczne mogą w dużej mierze zapobiec rozwojowi poważnych schorzeń. Dlatego też ginekolog powinien być wybrany bardzo starannie. Jak to zrobić?
Ginekolog – dlaczego nie można go wybrać przypadkiem?
Jak wspomnieliśmy na wstępie, wizyta u ginekologa, zwłaszcza pierwsza, wzbudza wiele emocji i stresu w kobietach. Dlatego źle dobrany gabinet ginekologiczny może sprawić, że kobieta bardzo się zrazi i będzie unikać następnych badań.
Dotyczy to szczególnie młodych dziewcząt, które jeszcze nie rozpoczęły współżycia i w efekcie mogą się czuć jeszcze bardziej zawstydzone i zażenowane. Dlatego też decydując się na pierwszą wizytę w gabinecie ginekologicznym, koniecznie trzeba wybrać lekarza doświadczonego, delikatnego i sympatycznego. Jak to zrobić?
Jak znaleźć odpowiedniego ginekologa?
Jedną z najprostszych metod na znalezienie odpowiedniego lekarza jest zasięgnięcie porady innych. Zwykle w danym mieście pracują specjaliści, do którego uczęszcza większość pacjentów i są bardzo zadowoleni z przebiegu wizyt oraz leczenia. W wypadku ginekologa, warto wejść na jakieś lokalne forum w sieci i po prostu zapytać o ginekologa godnego polecenia w jakimś mieście.
Na pewno uzyskamy pomocne uwagi, dzięki którym uda nam się dokonać dobrego wyboru. Poza tym warto podpytać kobiety w rodzinie czy wśród znajomych, które z pewnością udzielą nam informacji z pierwszej ręki. Jednak to nie wszystko. Każdy dobry ginekolog posiada też swoją stronę internetową lub profil, na którym zamieszczono informacje o jego wykształceniu, praktyce, oferowanych usługach i cenach, jeśli jest to lekarz prywatny. Warto się z nimi zapoznać, by wiedzieć, czy ten konkretny lekarz będzie umiał nam pomóc w naszym problemie.
Na pierwszą wizytę lepiej wybrać gabinet prywatny – nie ma tam tłumów oczekujących pacjentek w kolejce, zwykle też warunki panujące w gabinecie są znacznie wygodniejsze niż w szpitalnym. Wszystko to może pomóc pacjentce zmniejszyć stres i poczuć się swobodniej podczas badania.
Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz