Dlaczego warto spędzić wakacje we Włoszech?

Włochy to jeden z częściej wybieranych kierunków przez osoby, które nie tylko chcą odpocząć, ale również aktywnie spędzić wolny czas. Znajdziemy tam spektakularnie wyglądające miasta pełne muzeów i zabytków, na prowincjach możemy odwiedzić starożytne ruiny. Fani wędrówek górskich i szusowania na nartach również nie powinni narzekać na brak zajęcia. Podobnie jak osoby, które preferują gorący piasek na plażach w połączeniu z wyjątkowymi widokami. Z jakich więc konkretnych powodów warto odwiedzić Włochy? Podpowiadamy.

Włoska kuchnia

Spędzając wakacje we Włoszech należy koniecznie spróbować znanych specjałów z tutejszej kuchni. Podróżując przez cały kraj można natrafić na wiele rodzajów posiłków, które są charakterystyczne dla danego regionu. Oczywiście najbardziej rozpoznawalnym daniem jest znana na całym świecie pizza. Najpopularniejsza jest jej odmiana neapolitańska oraz rzymska. Będąc nad morzem warto udać się do małej restauracji, aby skosztować włoskiego przysmaku o nazwie bottarga. Jest to suszona ikra, którą serwuje się jako przystawkę do głównych dań. Na obiad warto spróbować tradycyjnej lasagne. Bez wątpienia można zakochać się w smakach włoskiej kuchni, gdzie dużą wagę przywiązuje się do świeżości wszystkich składników.

Sycylia

Niewielu turystów zdaje zdaje sobie sprawę z tego, że Sycylia jest doskonałym miejscem, aby zacząć zwiedzać Włochy. Wybierają zwykle północne części kraju. Natomiast to właśnie na Sycylii znaleźć można wiele nietypowych architektonicznych obiektów zachęcających do aktywnego zwiedzania. Znajdziemy tutaj greckie świątynie, rzymskie mozaiki, normańskie kościoły oraz klasyczne barokowe budynki w okolicznych miastach. W tym miejscu przeplata się wiele kultur, które pozostawiły swój trwały ślad na włoskiej ziemi. Jeśli chcemy spędzać wakacje relaksując się to znajdziemy tutaj także wiele atrakcyjnych miejsc do odpoczynku nad kryształowo czystą wodą, w tym tak zwaną Plażę Królików, która została ogłoszona jedną z najpiękniejszych plaż na świecie.

Zobacz także: https://ozled.pl/dlaczego-warto-wybrac-sie-na-wczasy-do-grecji/

Rzym

Mimo tego, że Rzym stara się być miastem na miarę dwudziestego pierwszego wieku to jednak wciąż przywiązuje dużą wagę do historycznych ruin i pomników. W ten sposób zwiedzając miasto można przenieść się do zamierzchłych czasów i na własne oczy zobaczyć niezwykłe monumenty w postaci na przykład sławnego Koloseum. Warto także udać się do Watykanu, aby podziwiać kolejne niesamowite zabytki, które przetrwały w niezmienionej formie do dnia dzisiejszego.

Wyjazd wakacyjny warto zaplanować z biurem podróży https://www.traveligo.pl/.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Jeden komentarz

Dodaj komentarz