Dlaczego warto studiować na kierunku logistyka?

Logistyka jest przyszłościowym kierunkiem, z czego zdaje sobie sprawę coraz więcej młodych ludzi kończących edukację w szkole średniej. Logistyka Bielsko-Biała to kierunek cieszący się dużym zainteresowaniem. Dlatego warto postawić na taką drogę edukacji?

Duże szanse na znalezienie zatrudnienia

Logistyka to jeden z tych kierunków, po których ukończeniu absolwenci nie mają większych trudności ze znalezieniem zatrudnienia. To jeden z najważniejszych powodów, dla których młodzi ludzie kończący naukę w szkole średniej decydują się na kontynuowanie jej właśnie na tym kierunku. Obecnie poszukuje się wielu specjalistów z dziedziny logistyki. Po tym kierunku można podjąć również dodatkową naukę, zwiększając tym samym swoje kompetencje i szanse na znalezienie jeszcze lepszego zatrudnienia.

Dobry zawód z perspektywami na rozwój

Logistyka Bielsko-Biała to dziedzina wiedzy oparta przede wszystkim na transporcie i magazynowaniu. Jest to bardzo stabilny sektor gospodarki, jeżeli będziemy brali pod uwagę zatrudnienie. Dodatkowo pracownicy są tu całkiem nieźle wynagradzani, a ich możliwości dalszego rozwoju zawodowego są dość duże.

Według szacowanych prognoz przez najbliższe lata zapotrzebowanie na wykwalifikowanych logistyków nie będzie malało, a wręcz przeciwnie, zapotrzebowanie na tego typu specjalistów ma wzrosnąć.

Dobra praca poza sektorem

Logistyka zaliczana jest do interdyscyplinarnych kierunków, co oznacza, że w takcie studiów przekazywane są studentom różne informacje dotyczące nie tylko procesów ściśle powiązanych z zarządzaniem, ale również dotyczących techniki, informatyki czy spedycji. Tak szeroki zakres wiedzy umożliwia absolwentom tego kierunku nie tylko pracę na stanowisku logistyka. Takie studia dają dużo wiedzę możliwości. Po ich ukończeniu można znaleźć zatrudnienie między innymi w kadrze managerskiej czy prowadzić własną działalność gospodarczą.

Rozwój przydatnych umiejętności

Logistyka jest kierunkiem interdyscyplinarnym, pozwalającym studentom na zdobycie obszernej wiedzy z różnych dziecin. W czasie nauki zdobywają oni również wiele przydatnych umiejętności, między innymi posługiwania się systemami informatycznego wspomagania zarządzania logistycznego, zarządzania kosztami czy zarządzania finansami.

Studenci kierunku logistyka zdobywają również wiedzę i umiejętności dotyczące zarządzania procesem produkcyjnym i usługami, zyskują wiedzę dotyczących wszystkich narzędzi z tym związanych i tego, jak w umiejętny sposób je wykorzystać.

Logistyka uczy także projektowania procesów gospodarczych i zarządzania nimi oraz tego, w jaki sposób stosować mierniki pracy transportu.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz