Drzwi zewnętrzne do domu – zwróć uwagę na te parametry?

Drzwi wejściowych do domu nie powinno się kupować bez wcześniejszego uwzględnienia przy ich doborze paru ważnych parametrów. Na jakie kwestie należy zwrócić wtedy szczególną uwagę? Oto one!

1. Materiał do wykonania drzwi zewnętrznych

Do produkcji drzwi wewnętrznych stosowane są różne rodzaje materiałów, między innymi drewno, stal, aluminium czy tworzywa sztuczne.

Obecnie najczęściej rekomendowane są drzwi stalowe i aluminiowe, ponieważ łączą obie w sobie atrakcyjny wygląd wraz z dużą wytrzymałością i trwałością. Nie są przy tym narażone na szybkie wypaczanie i nie wymagają dodatkowej konserwacji.

Drzwi stalowe są tańsze od aluminiowych, przy czym są od nich cięższe. Zarówno drzwi z blachy stalowej, jak i aluminiowej są odpowiednio izolowane od środka i można kupić je w różnych wybarwieniach, na przykład w kolorach jednolitych i w wariantach drewnopodobnych.

2. Przeszklenie w drzwiach zewnętrznych

Przeszklenie pozwala na doświetlenie wnętrza, ale z drugiej strony może obniżać parametry termiczne drzwi.

W sprzedaży dostępne są również drzwi wyposażone w naświetla i doświetla, które montowane są jako osobne skrzydło otwierane lub też jako nieruchome konstrukcje nad i przy drzwiach.

3. Poziom termoizolacji drzwi

Aby drzwi mogły chronić przed ucieczką ciepła z budynku, muszą być one odpowiednio izolowane. W tym celu stosowane są różne materiały, na przykład styropian i pianki w drzwiach stalowych, aluminiowych, PCV. Dodatkowo wykorzystuje się specjalne uszczelnienia przy przylgach drzwiowych i termoizolację ościeżnic drzwi.

Pod uwagę należy wziąć wtedy parametr Ud, czyli współczynnik przenikania ciepła drzwi. Im jego wartość jest niższa, tym drzwi lepiej izolują.

4. Poziom izolacji akustycznej drzwi

Dobre drzwi wejściowe powinny również odpowiednio izolować akustycznie, by nie dopuszczać do przedostawania się hałasów do wnętrza budynku.

5. Poziom ochrony antywłamaniowej

Dobre drzwi zewnętrzne powinny też odpowiednio chronić przed włamaniami. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na drzwi z klasą antywłamaniową. Są one wyposażone w odpowiednie zamki, zawiasy oraz inne elementy zwiększające ich poziom bezpieczeństwa.

Wysoki poziom ochrony zapewniają między innymi drzwi Delta Sośnicowice – https://euroset.pl/19-delta to jedna z miejscowości, gdzie można je zakupić.

6. Wymiary drzwi zewnętrznych

Drzwi muszą być odpowiednio dobrane pod kątem rozmiarowym, dlatego duże znaczenie ma ich właściwe dopasowanie. Gdy nie można wybrać drzwi o gotowych rozmiarach, warto znaleźć firmę, która wykonuje drzwi wejściowe na wymiar.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz