Faktura w Internecie, czyli ciekawostka biznesowa

Witam Drogich Czytelników,

Chociaż moje zainteresowania raczej nie oscylują wokół finansów i biznesu, muszę się z Wami podzielić pewnymi informacjami dotyczącymi fakturowania. Coś nie coś jednak działam w handlu i przynajmniej na tym muszę się znać.

Faktury kiedyś i dziś

Każdy z Was na pewno orientuje się w tym, jak wygląda klasyczna faktura VAT oraz sposób jej wypełniania. Jeszcze niedawno każdą taką fakturę mozolnie wypełniało się ręcznie, a każdy błąd musiał być poprawiony za pomocą noty korygującej. Efekt? Masa nikomu niepotrzebnych papierzysk, błędy, procedura ich naprawiania, stracony czas. Bardzo tego nie lubiłam. Dlatego jakże ucieszył mnie fakt, że w końcu pojawiło się coś takiego, jak e-faktura, czyli faktura elektroniczna! 🙂 To naprawdę błogosławieństwo dla każdego, kto ma jakąkolwiek styczność z księgowością. E-faktura z wyglądu nie różni się właściwie niczym od faktury tradycyjnej, co sprawia, że nawet najbardziej przyzwyczajeni i oporni na zmiany po prostu bezproblemowo przejdą na wypełnianie jej w komputerze. Ma to mnóóóstwo zalet. Przede wszystkim, wypełniając fakturę na komputerze, można usunąć każdy błąd, dopóki nie zatwierdzi się jej jako wypełnioną. To bardzo ułatwia potencjalne wyłapywanie błędów, tym bardziej, że program, w którym się ją uzupełnia, sam wynajduje te błędy i nas o nich informuje. Jeśli zaś chodzi o wyliczenia, błędy są poprawiane automatycznie. Cóż za błogosławieństwo! Kolejna zaleta to fakt, że taką fakturę można przesłać drogą elektroniczną, co trwa kilka sekund; nie trzeba jej drukować ani przechowywać w dokumentacji, dzięki czemu oszczędzamy i na papierze, i na miejscu w biurze.
No ale gdzieś te faktury muszą być przechowywane, prawda? I tutaj kłania się kolejna fajna rzecz, a mianowicie platformy internetowe, na przykład Flow4You, które pozwalają nie tylko w uporządkowany sposób katalogować te faktury, ale też z łatwością je potem odnajdywać i przesyłać. Myślę, że taka forma fakturowania spodoba się każdemu, kto ceni sobie czas i łatwe rozwiązania. 🙂

Udanego dnia,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz