Grillowanie na płycie żeliwnej – dlaczego warto ją kupić?

Lubisz przygotowywać różne grillowane potrawy? W takim przypadku pomyśl o zaopatrzeniu się w płytę żeliwną do grillowania!

Dlaczego warto kupić płytę z żeliwa do grillowania?

Standardowe grille wyposażone są w ruszt. Doskonale nadaje się on do przyrządzania potraw jak kiełbaski, szaszłyki czy aromatyczne pieczywo, natomiast nie sprawdzi się on wtedy, gdy będziemy chcieli wykonać dania wymagające podłoża bez ażurowych elementów.

W tym przypadku rozwiązaniem jest żeliwna płyta do grillowania – https://keffner.pl/pl/p/Zeliwna-plyta-gladka-do-grilla-42cm-x-40cm/3 która pozwala na przyrządzenie między innymi wyśmienitych steków, warzyw luzem, jajek sadzonych, ciętych kawałków mięs. Dzięki temu produkty nie spadają do ognia, a kapiący z nich tłuszcz nie powoduje powstania szkodliwego dymu.

Płyty tego typu wykonane są z wytrzymałego i odpornego na wysokie temperatury żeliwa, co powoduje, że doskonale trzymają one ciepło i oddają je na zewnątrz, pozwalając na równomierne obsmażanie potraw. Żeliwo powoduje również, że są one bardzo trwałe.

Rodzaje płyt do grillowania – jaką wybrać?

W sprzedaży można znaleźć płyty żeliwne do grillowania w wielu wariantach. Na jaki model warto się zdecydować?

Przede wszystkim żeliwna płyta do grillowania powinna być dopasowana specjalnie do grilla, na którym planuje się jego używanie. Trzeba zatem wziąć pod uwagę jej wymiary oraz kształt. W przypadku większych grillów można zdecydować się również na kilka mniejszych płyt, które układane są wtedy obok siebie.

Producenci oferują płyty w różnych wariantach pod kątem ich wykończenia. Zaliczane są do nich płyty płaskie, które nie mają żadnej faktury, a także płyty żeberkowe, które pozwalają na odpływ tłuszczu z potraw. Dostępne są również płyty dwustronne – z jednej strony są one gładkie, natomiast z drugiej mają żebrowanie.

Dostępne są również płyty wyposażone w uchwyty, które umożliwiają ich łatwe przenoszenie.

Ile kosztuje żeliwna płyta do grillowania?

Ceny za produkt jak żeliwna płyta do grillowania są zależne przede wszystkim od ich wielkości oraz od producenta. Zwykle trzeba liczyć się z kosztami od około 100 złotych za mniejsze płyty do nawet ponad 500 złotych za te o dużej powierzchni.

Gdzie kupić płytę do grillowania?

Sprzedażą produktów jak żeliwna płyta do grillowania zajmują się przede wszystkim firmy, które specjalizują się w grillach. W ich asortymencie można znaleźć płyty w różnych wariantach do wyboru, które dopasowane są również do konkretnych modeli grillów.

Zakup płyty grillowej możliwy jest również przez internet. Wtedy będzie ona dostarczona bezpośrednio na adres wskazany przez klienta.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz