Jak dbać o delikatną skórę noworodka?

Dzień dobry!

Każda mama przyzna, że zajmowanie się noworodkiem to pracochłonne i czasochłonne zajęcie. Maluch potrzebuje od nas niemal ciągłej uwagi, gdyż jest od nas zupełnie uzależnione. Do podstawowych czynności wykonywanych przez młodych rodziców należy karmienie oraz mycie niemowlaka. W jaki sposób dbać o jego delikatną skórę? Jakich kosmetyków używać? Jednym z niezbędnych specyfików jest puder dla dzieci.

Puder dla dzieci i jego właściwości

Skóra dzieci jest bardzo delikatne, wskutek czego łatwo może zostać podrażniona. Często dochodzi do tego w okolicach pupy i genitaliów, zwłaszcza gdy maluch ma na sobie jakiś czas mokrą pieluszkę. W efekcie może dojść do odparzeń. Podobnie niedokładnie osuszone miejsca na ciele po umyciu niemowlaka mogą spowodować powstanie odparzeń i podrażnień. I właśnie dlatego jednym z podstawowych zakupów dla noworodka jest puder dla dzieci. Jest on delikatnym i antyalergicznym produktem, bez żadnych chemicznych dodatków. Stosowany na miejsca szczególnie narażone na ocieranie i otarcia, tworzy warstwę ochronną, zmniejszając również potliwość tych miejsc.

puder dla dzieci
Po kąpieli, zanim ubierzesz swojego malucha, użyj pudru dla dzieci, by ochronić jego delikatną skórę przed odparzeniami i otarciami.

Puder dla dzieci nie sprawia, że ich skóra jest wysuszona, lecz wciąż wygląda zdrowo i zachowuje odpowiednie nawilżenie. Użycie pudru jest bardzo proste: wystarczy niewielką ilość rozprowadzić na dłoniach, a następnie powoli wmasować w ciało niemowlaka, uważając przy tym, by puder nie dostał się do oczu i ust.

Więcej na temat zastosowania i składu pudru dla dzieci przeczytacie TUTAJ.

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz