Jak efektownie serwować ciasta i desery na domowych przyjęciach?

Stół stanowi centrum każdego domowego przyjęcia, dlatego musi być pięknie udekorowany. Na uwagę zasługuje także sposób podawania poszczególnych dań, w tym ciast oraz innych deserów. Jakie naczynia wykorzystać do ich serwowania?

Ciasta na paterach

Ciasto, w zależności od jego rodzaju, może być podane na paterze albo na specjalnej tacy. Dużą popularnością cieszą się patery piętrowe, jednak sprawdzają się one głównie do serwowania babeczek i innych małych wypieków oraz monodeserów. Tymczasem patera na ciasto Bolesławiec o bardzo przyjemnej szacie graficznej idealnie sprawdzi się w przypadku większych wypieków. Jeśli chcemy podać gościom ciasta tortowe, serniki, rolady z kremem albo innego typu ciasta porcjowane, wybierzmy efektownie prezentującą się paterę. Stanowi ona ozdobę samą w sobie, dlatego nie trzeba dodatkowo jej upiększać. Ważne, aby na każdej paterze znalazł się inny rodzaj ciasta. Jest to nie tylko efektowne wizualnie, ale również istotne pod kątem zachowania odpowiedniej higieny, zwłaszcza w przypadku alergików.

Jak podawać desery porcjowane?

Serwowanie ciast na domowych przyjęciach nie budzi większych wątpliwości, zwłaszcza jeśli dysponujemy wysokiej klasy paterami. Problem pojawia się w momencie, gdy chcemy podać gościom deser porcjowany. Wszelkiego rodzaju budynie, galaretki i im podobne podajemy w specjalnym pucharkach. Ważne, aby objętością odpowiadały one porcji deseru. Do wyboru mamy wiele ciekawych propozycji, w tym również naczyń ozdobnych. Tymczasem lody podajemy w większych pucharkach deserowych, dbając jednocześnie o ich odpowiednie udekorowanie. Pamiętajmy, że w tym przypadku pucharek powinien być minimalnie większy, tak aby można było swobodnie spożywać deser.

Jak wybrać dobre naczynia na przyjęcie?

Patery, pucharki, tace- to wszystko przyda nam się do serwowania gościom ciast oraz deserów. Niemniej jednak warto wybrać naczynia, które będą pięknie się prezentować, a których utrzymanie nie sprawi większego problemu. Obecnie najchętniej kupujemy takie, które można myć w zmywarce. Dzięki temu sprzątanie nawet po dużym przyjęciu okazuje się proste i mało czasochłonne. Nowoczesne patery, choć wyglądają jak tradycyjne ze stołu naszych babć, możemy wielokrotnie myć w zmywarce, bez obawy, że stracą swój blask albo nadruk. Zawsze przed zakupem sprawdzajmy, w jaki sposób można doczyszczać konkretne naczynie- w przypadku, gdy nie należy myć ich w zmywarce, nawet jednokrotny kontakt z silnymi chemikaliami sprawi, że stracą one swoje właściwości.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz