Jak właściwie dbać o aparat słuchowy?

Aparaty słuchowe na przestrzeni lat stały się zdecydowanie bardziej odporne na codzienne użytkowanie. Niemniej jednak, aby cieszyć się tym urządzeniem w dobrym stanie przez wiele lat, musimy wiedzieć, jak odpowiednio dbać o aparat. W poniższym artykule zaprezentujemy kilka wskazówek, które pomogą Ci we właściwej pielęgnacji aparatu słuchowego.

Jak prawidłowo czyścić aparat słuchowy?

Czyszczenie aparatów słuchowych wymaga odpowiednich warunków, a także właściwego przygotowania. Nie powinno się tego robić w pośpiechu ani w miejscach, gdzie grozi upuszczenie urządzenia i jego uszkodzenie bądź ponowne zabrudzenie. Dla zachowania prawidłowego działania aparatów, warto robić to nawet codziennie. Dobrze jest zastosować się do kilku ważnych kroków, dzięki którym nasz aparat słuchowy będzie działać długo.

Każde czyszczenie powinniśmy rozpocząć od przygotowania miękkiej podkładki bądź maty, aby uchronić aparat przed upadkiem na twardą powierzchnię. Następnie koniecznie musimy umyć ręce i dokładnie je osuszyć tak, aby żadna wilgoć nie dostała się do wnętrza aparatu. Kolejnym krokiem będzie ostrożne wyjęcie aparatu z ucha i wyłączenie go. Dobrze jest położyć go na kawałku ręcznika papierowego. W dalszej kolejności możemy również sprawdzić, czy konieczna jest wymiana baterii.

Następnie dobrze jest delikatnie oczyścić aparat, a w szczególności element umieszczony wewnątrz ucha, usuwając woskowinę. Możemy do tego zadania użyć jednorazowych patyczków kosmetycznych, ale unikajmy używania igły lub innych zaostrzonych narzędzi, które mogą uszkodzić aparat.

Jak dbać o higienę aparatu słuchowego na co dzień?

Jak napisaliśmy wyżej, regularne czyszczenie zarówno modeli dla dorosłych, jak i wariantów, jakimi są aparaty słuchowe dla dzieci, to tylko jedna z praktyk, która jest konieczna do właściwego dbania o aparat. Równie ważne jest dostosowanie naszych codziennych nawyków do zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli korzystamy z takiego urządzenia regularnie.

Codziennie wieczorem, przygotowując się do kąpieli lub prysznica, lepiej jest zdjąć aparat słuchowy, który można znaleźć na stronie https://akademiaslyszenia.pl/. Warto wykorzystać ten moment do jego oczyszczenia – to może stać się naszą rutyną – szczególnie, jeśli prowadzimy intensywny tryb życia i często jesteśmy zabiegani od samego rana.

Zobacz także: https://expertmedyczny.pl/jakie-udogodnienia-niosa-ze-soba-nowoczesne-aparaty-sluchowe/

Przed snem również zdejmujmy aparat i umieśćmy go w dedykowanym etui. Koniecznie zapewnijmy stałe i bezpieczne miejsce do przechowywania, poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych. Aparat zakładamy dopiero po przebudzeniu – po dokładnym umyciu i osuszeniu rąk.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz