Jaki rodzaj portierni wybrać?

Portiernia pełni bardzo ważną funkcję w każdym zakładzie przemysłowym czy firmie produkcyjnej, dlatego nad jej wyborem należy się bardzo dobrze zastanowić. Portiernie modułowe to również ważny element wyposażenia centrów logistycznych, punktów przeładunkowych, magazynów. Wykonane z odpowiedniej jakości materiałów pozwolą pracownikom ochrony na spokojne i swobodne wykonywanie obowiązków. Jaki rodzaj portierni wybrać, aby maksymalnie dobrze spełniła swoje funkcje?

Budując jakikolwiek obiekt przemysłowy, fabrykę, zakład produkcyjny, staramy się inwestować dokładnie w takie wyposażenie, dzięki któremu będzie zapewniony maksymalny komfort pracy, jak również bezpieczeństwo.

Skuteczna ochrona oraz kontrola wszystkich, którzy wchodzą oraz wjeżdżają na teren zakładu jest niezwykle ważna. W tym celu inwestycja np. we współpracę z agencją ochrony ma zasadnicze znaczenie. Portiernie są tym elementem, który jest ważny i mocno wpływa na całokształt firmy.

Zobacz także: https://sgdb.pl/strozowki-kontenerowe-czym-sa-i-dlaczego-warto-je-miec/

Co to jest portiernia?

Portiernia to w każdej firmie miejsce szczególne. To pomieszczenie lub osobny budynek, który najczęściej znajduje się przy wejściu, którego zadaniem jest umożliwienie czynności kontrolnych osobom zajmującym się ochroną.

Dawniej portiernie były murowane, wchodziły integralnie w skład budynku, obecnie stawia się na rozwiązania gotowe, modułowe, portiernie wykonywane z odpornych na uszkodzenie materiałów. Nowoczesne portiernie modułowe można zakupić w firmie Panel System https://panelsystem.pl/.

Jaki rodzaj portierni będzie dla nas odpowiedni?

Przede wszystkim warto określić oczekiwania, wtedy wybór będzie łatwiejszy. Na rynku dostępne są portiernie modułowe w różnych rozmiarach, o różnej konstrukcji, które mogą być kompleksowo wyposażonym obiektem ochrony.

Przede wszystkim portiernia:

– musi być dopasowana rozmiarem oraz kształtem do wielkości placu,
– musi swobodnie pomieścić pracowników oraz niezbędne wyposażenie,
– powinna być odporna na silne podmuchy wiatru i ogólnie działanie niekorzystnych warunków,
– warto, aby była solidna, odporna na uszkodzenia mechaniczne, dobrze chroniąca pracowników,
– powinna posiadać odpowiednie przeszklenia, przez które można prowadzić obserwację,
– powinna dobrze komponować się z pozostałym wyposażeniem, np. bramą, bramkami wjazdowymi
czy wejściowymi, szlabanami.

Jeżeli w portierni jest sporo wyposażenia, ma w niej przebywać więcej osób, na pewno nie powinno to być rozwiązanie również bez odpowiedniego wyposażenia sanitarnego (toaleta, miejsce socjalne do spożywania posiłków).

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Jeden komentarz

Dodaj komentarz