Jakie kwiaty na wielkanocny stół?

Wielkanoc zbliża się do nas wielkimi krokami. Warto więc już zawczasu przemyśleć, na jakie dekoracje chcemy postawić w tym roku. Tak naprawdę jedyne ograniczenie to nasza wyobraźnia i upodobania. Jak udekorować wielkanocny stół i na jakie kwiaty warto postawić?  Podpowiadamy.

Na jakie kwiaty warto postawić w czasie Wielkanocy?

Święto to kojarzy się nam przede wszystkim z radością i wiosną. Warto więc, aby kwiaty na Wielkanoc były kolorowe, ale również wpasowywały się w całą kompozycję naszych dekoracji. Do najpopularniejszych roślin ozdobnych należą między innymi tulipany, hiacynty, jaskry, prymulki, bratki oraz uwielbiane przez nas wszystkich żonkile, które idealnie sprawdzą się na wielkanocnym stole. Kwiaciarnie oraz sklepy internetowe oferują nam masę możliwości i rozwiązań, więc każda, nawet najbardziej wymagająca osoba w kwestii aranżacji, znajdzie coś dla siebie. Coraz więcej z nas decyduje się na kwiaty sztuczne, ponieważ mogą one znacznie dłużej przyozdabiać nasze wnętrza domu bądź mieszkania, aniżeli kwiaty żywe. Jednak w tym przypadku to również jest kwestia indywidualna, zależna od naszych upodobań. Możemy zaopatrzyć się zarówno w kwiaty doniczkowe, jak i cięte. Tutaj główny powód wyboru stanowi chęć dalszego wykorzystania roślin ozdobnych wraz z ich umiejscowieniem.

Warto zadbać o to, aby kwiaty były spójne z innymi dekoracjami, które wykonany bądź zakupimy. Takie rozwiązanie stworzy poczucie spójności i estetyki, a to właśnie o nie warto zadbać w czasie przygotowań do świąt.

Kwiaty na wielkanocny stół – o czym jeszcze warto pamiętać?

Ciekawym uzupełnieniem dekoracji na wielkanocny stół, które możemy połączyć z kwiatami, są kompozycje stworzone z gałązek bukszpanu oraz pędy brzozy, które wypuszczają listki. Wielkanoc to przede wszystkim radość, lekkość oraz kolory, warto odzwierciedlić to w świątecznych dekoracjach i dodać im jeszcze większego uroku.

Warto, aby na stole znalazł się obrus bądź bieżnik, który doda uroczystego charakteru wielkanocnej wieczerzy. Zwróćmy uwagę na zastawę oraz sztućce. Ważne jest, aby każda część stołu ze sobą współgrała i oddawała charakter uroczystości. Ciekawym rozwiązaniem są np. małe kurczaczki, które możemy dodać do dekoracji bądź porozstawiać na stole, dodając mu jeszcze większego, wielkanocnego klimatu.

Wielkanoc w dużej mierze kojarzy się nam z barankami i zajączkami. Warto uwzględnić to dekorując stół oraz mieszkanie. Idealnie sprawdzi się również szklana patera na ciasta oraz ozdobny wianek imitujący świecznik.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz