Kierunek florystyka – rozwijaj swoje zamiłowanie do kwiatów!

Kochasz kwiaty? Uwielbiasz przygotowywać z nich różne kompozycje? Pomyśl o przekształceniu swojego zamiłowania w popłatny zawód i zostać florystą lub florystką. Jak uzyskać wykształcenie w tym kierunku?

Jak uzyskać wiedzę i umiejętności w dziedzinie florystyki?

Florysta to osoba, która zajmuje się przygotowywaniem dekoracji za pomocą roślin. Może on stworzyć dla swoich klientów zarówno niewielkie bukiety na różne okazje, jak również zająć się przygotowaniem zachwycających dekoracji całych pomieszczeń.

W zawodzie florysty bardzo duże znaczenie ma kreatywność, ale nie można zapominać również o tym, że równie ważna jest szeroka wiedza oraz umiejętności praktyczne. W jaki sposób można je uzyskać?

Obecnie do wyboru jest szeroka gama różnych kursów oraz szkoleń przeznaczonych dla florystów. Jednak wtedy, gdy chce się uzyskać gruntowne przygotowanie do pracy na tym stanowisku, warto pomyśleć o szkole policealnej.

Czego można dowiedzieć się na kierunku florystycznym?

Kierunki florystyczne w szkołach policealnych pozwalają na uzyskanie wielu przydatnych informacji dotyczących wykonywania kompozycji florystycznych. Skupiają się one również na praktyce, dzięki czemu absolwent kierunku może od razu rozpocząć pracę w zawodzie florysty.

Osobom, które zamierzają rozwijać się w zawodzie jak florysta Kraków – https://faber.edu.pl/szkoly/szkoly-policealne/florysta/ także pozwala na skorzystanie z takiej oferty.

Czas nauki w szkole policealnej w kierunku florysta trwa 1 rok, czyli dwa semestry. Szkoły policealne oferują przede wszystkim zajęcia w formie zaocznej, czyli odbywają się one w soboty oraz w niedziele, zwykle dwa razy na miesiąc.

Nauka odbywa się pod okiem doświadczonych specjalistów, którzy dbają o kompleksowe przygotowanie uczniów do zawodu florysty. Pod ich okiem mogą oni dowiedzieć się, jak przygotować zachwycające bukiety, w tym bukiety ślubne, wianki, wieńce, sezonowe dekoracje florystyczne na święta oraz inne ozdoby.

Florystyka w szkole policealnej – kto może zacząć naukę?

Naukę mogą rozpocząć osoby, które posiadają średnie wykształcenie, natomiast nie ma potrzeby posiadania zaliczonej matury. O przyjęciu na kierunek decyduje kolejność złożenia podań – nie ma egzaminów wstępnych.

Do rozpoczęcia nauki w szkole policealnej w zawodzie florysty należy przekazać do szkoły podanie o przyjęcie, świadectwo ukończenia szkoły średniej, zdjęcia legitymacyjne, a także zaświadczenie wydane przez lekarza medycyny pracy.

Kierunek florysta Kraków – więcej informacji dotyczących ofert szkół policealnych w Krakowie prowadzących zajęcia w kierunku florystycznym można uzyskać na ich stronach internetowych.

Pin It

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz