Męskim okiem: Focus Duratec

Witajcie Moi Drodzy!

Motoryzacja to rzecz męska – tak mówią…. Ja w tym temacie nie jestem znawcą, niemniej nie przerażają mnie rozmowy o samochodach, silnikach czy rodzajach paliwa. Czasami Mój Facet dzieli się ze mną jakimiś spostrzeżeniami, co prawda, nie zawsze wszystko rozumiem, ale staram się wykorzystać jego wiedzę i co jakiś czas dzielić się nią również z Wami na blogu. 🙂 Dlatego też dzisiaj postanowiłam stworzyć notkę motoryzacyjną dotyczącą Forda. Zachęcam do lektury wywodów mojego Ukochanego! 😀

Ford jako innowator i jedna z najstarszych marek obecnych na rynku samochodowym wprowadził ostatnio na rynek nowe linie silników. Należy do nich między innymi Focus Duratec, tuż obok EcoBoost. Silniki te zostały zoptymalizowane pod względem osiągów przy jednoczesnym zmniejszeniu spalania. W wyniku spalania wydalają jedynie 109-139 g/km CO2. i są sprzedawane między innym w nowym Fordzie Focusie, flagowcu Forda. Producent chwali się że EcoBoost jest wydajniejszy od Durateca o tyle, że jednostka o pojemności 1,6 litra posiada większą moc niż 2 litrowy DT. Przy czym spalanie paliwa jest niższe o 9%. To duży atut Forda. Jednak i Duratec ma się czym pochwalić, cechuje się spalaniem rzędu 4,6 l/100km w trasie i 8,3 l/100km w mieście. Również spełnia normę Euro 5 emisji spalin, jak każdy nowy silnik Forda. Dużą zaletą Durateca jest atrakcyjna i przystępna cena, coś, co przemówi do większości polskich klientów. Focus Duratec jest tańszy o kilka tysięcy. Aby sprawdzić, który silnik bardziej odpowiada Wam, zachęcam do zajrzenia TUTAJ.

A co Wy sądzicie o silniku Focus Duratec? Macie jakieś doświadczenia z samochodami marki Ford? Chętnych zapraszam do wypowiedzi!

PozdrawiamY,
D. i A,

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz