Narty w Dolomitach – nie tylko dla wytrwanych narciarzy!

Dolomity oferują wyjątkowe atrakcje dla wszystkich amatorów białego szaleństwa. Wyjazd na narty do Dolomitów będzie doskonałym wyborem nie tylko dla doświadczonych narciarzy, ale również dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę!

Na narty w Dolomity – dlaczego warto?

Dolomity są pasmem górskim ciągnącym się na obszarze północno-wschodnich Włoszech. Wchodzą one w skład Alp Wschodnich. Kraina, na terenie której leżą Dolomity, określana jest mianem Tyrolu Południowego. Naj ej obszarze znajdują się prowincje jak Bolzano-Alto Adige/Bozen-Südtirol, Belluno oraz Trentino.

Ze względu na swoje piękne widoki oraz doskonały klimat Dolomity od wielu lat są bardzo popularne wśród turystów. Ze względu na swoje wyjątkowe walory pasmo to zostało również wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Najczęściej Dolomity są wybierane przez amatorów sportów zimowych. Znakomite warunki, jakie panują w Dolomitach, powodują, że na białym puchu można szusować tam dłużej niż w innych obszarach. Na odwiedzających czekają tam różnorodne szlaki górskie, rowerowe, via ferraty oraz doskonale przygotowane kurorty narciarskie.

Dolomity dla początkujących i zaawansowanych narciarzy

Wszystkim osobom planującym wyjazd na narty Dolomity Sport Vita zapewniają dostęp do tras o różnorodnych stopniach trudności. Wśród nich znajdują się zarówno trasy dla osób początkujących, które nie mają jeszcze żadnego doświadczenia w szusowaniu po śniegu, jak i trasy dla zaawansowanych narciarzy, którzy nie boją się wyzwań.

Na uwagę zasługuje również doskonałe przygotowanie ośrodków narciarskich. Działają w nich nowoczesne wyciągi oraz rozbudowana baza składająca się ze szkółek narciarskich, wypożyczalni sprzętu narciarskiego, punktów gastronomicznych oraz noclegowych.

Polacy wyjeżdżający na narty w Dolomity mogą również skorzystać na miejscu ze szkółek narciarskich prowadzonych również przez Polaków, dlatego nie trzeba obawiać się wtedy o barierę językową.

Jak zorganizować wyjazd na narty w Dolomity?

Urządzenie wyjazdów na narty w Dolomity nie jest dzisiaj trudne. Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, będzie zdecydowanie o charakterze wyjazdu – samodzielnie albo z biurem podróży.

Wyjazdy na narty w Dolomity z biurami podróży są wygodniejsze, ponieważ biuro zajmuje się wtedy organizacją transportu i noclegu.

Natomiast samodzielne przygotowanie wyjazdu będzie dawało więcej swobody. Można wtedy samodzielnie wybrać jego termin oraz przebieg. Oferty noclegów dostępne są online, dlatego można bardzo łatwo wybrać najkorzystniejszy obiekt w swoim zasięgu cenowym, na przykład apartamenty na wynajem.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz