Pasta do zębów z fluorem – zalety

Witam Was ponownie, Kochani!

Ostatnio moje notki oscylowały wokół rozmaitych tematów, dawno jednak nie było nic o zdrowiu, co w sumie jest głównym tematem tego bloga. Dlatego dziś postanowiłam to nadrobić. 😉 Nie odkryję zapewne przed Wami Ameryki, ale chcę Wam przypomnieć, dlaczego pasta do zębów z fluorem powinna znajdować się jako stały element wyposażenia naszej kosmetyczki.

Pasta do zębów z fluorem

Generalnie trzeba przyznać, że produkt ten wywołuje falę różnych komentarzy. Dlaczego? Ponieważ fluor to specyficzna substancja, która w pewnym stopniu jest nam bardzo potrzebna, ale jej minimalny nadmiar może nam poważnie zaszkodzić. Stąd do stosowania past z fluorem należy podejść bardzo rozważnie. Jeszcze do niedawna pasty do zębów z fluorem były zalecane głównie dzieciom powyżej szóstego roku życia, gdyż sądzono, że fluor wspomaga rozwój zębów. Jednak dziś również dorośli są zachęcani, by co jakiś czas z takiej pasty korzystać. Fluor bowiem w odpowiedniej ilości spełnia ważną rolę w usuwaniu ubytków. Ci, którzy mają zęby wyjątkowo podatne na próchnicę, mogą nawet poddać się specjalnemu zabiegowi fluoryzacji. Polega on na osuszeniu zębów i nałożeniu na nie warstwy żelu lub lakieru z fluorem. Taki zabieg dostarczy nam od 9000 do 20 000 ppm fluoru, wystarcza więc na długo. Zwykle jednak pasta do zębów z fluorem wystarcza w zupełności. Ona z kolei dostarcza nam 1000-1500 ppm fluoru, a płyn do płukania jamy ustnej – 250 ppm fluoru.Pasta z fluorem.

Gdy w organizmie jest nadmiar fluoru…

Jak już wspomnieliśmy na początku, istnieje bardzo cienka granica między zalecaną, a nadmierną dawką fluoru. Jakie są objawy jego nadmiaru w organizmie? To tak zwana fluoroza, objawiająca się pojawieniem na zębach białych plamek. Ponadto nadmiar fluoru uszkadza szkliwo, zatem zęby mogą się stać kruche i łamliwe. Jeżeli więc stosujemy regularnie pastę do zębów z fluorem, warto też być w stałym kontakcie ze swoim dentystom, który będzie obserwował stan naszych zębów i w razie jakichś nieprawidłowości natychmiast nas o nich poinformuje i doradzi, co należy robić. Więcej ciekawych informacji znajdziecie TUTAJ.

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz