Piękno na metry, czyli plisowane tkaniny okienne do zadań specjalnych

Plisy w oknach stanowią jedno z najciekawszych i coraz bardziej popularnych rozwiązań aranżacyjnych. Pasują zarówno do salonu, jak i sypialni, a także doskonale sprawdzają się w kuchniach, a nawet łazienkach. Na szczęście minęły już czasy, gdy do dyspozycji mieliśmy kilka rodzajów materiałów w podstawowych kolorach. Dla wielu producentów osłon okiennych kwestia zapewnienia klientom możliwie największej bazy dostępnych materiałów jest priorytetem. Dlatego ciągle powiększają swoją kolekcję. Niektóre liczą niemal pół tysiąca rodzajów różnorodnych tkanin. Jest w czym wybierać!

Odcień ma znaczenie

Czy wiesz, że każdy kolor składa się z trzech elementów – odcienia, nasycenia i luminacji? To właśnie one nadają charakter i znaczenie każdej barwie. Wybierając kolor, w naszej wyobraźni powstaje konkretny odcień, który wywołuje w nas konkretny nastrój, jaki planujemy odtworzyć we wnętrzach naszych domów. Delikatnie „złamane” odcienie bazowe są znacznie przyjemniejsze dla ludzkiego oka. – Odcienie mają wpływ na to, jak tak naprawdę odbieramy dany produkt – wyjaśnia Agnieszka Gołębiewska, ekspert Anwis. – Każdy kolor, wzór i faktura niosą ze sobą konkretne wibracje, które sprawiają, że czujemy się w jego otoczeniu lepiej lub gorzej. Oferując swoim klientów bogatą bazę możliwości, zyskujemy pewność, że zawsze znajdą coś dla siebie, a wybrana tkanina będzie inspiracją do dokonywania dalszych wyborów w kwestii aranżacji danego wnętrza – dodaje.

Harmonijkowy układ tkanin, dostępnych w najbardziej modnych wzorach i kolorach, może stanowić źródło niegasnącej inspiracji. Współcześnie dostępne żaluzje to nie tylko skuteczna ochrona przed promieniami słonecznymi, ale także niezwykle istotny element wnętrza, który pozwala odpowiednio rozłożyć akcenty i podkreślić poszczególne elementy wystroju.

Ile odcieni mają barwy ziemi?

Niektórzy producenci oferują żaluzje plisowane oraz rolety typu „plaster miodu” w setkach kolorów, faktur i wzorów. Kilkadziesiąt odcieni bieli, szarości, brązu i beżu, które dodatkowo można dowolnie zestawiać, spełnią oczekiwania miłośników klasycznych i minimalistycznych wnętrz. Z kolei nie mniej bogata oferta tkanin w soczystych i żywych, a także pastelowych kolorach zaspokoi potrzeby fanów nowoczesnego eklektyzmu i ekspresji twórczej. Ponadto żaluzje plisowane umożliwiają zastosowanie dwóch całkiem różnych tkanin w ramach jednego systemu okiennego. Dodatkowo każda z nich może być sterowana niezależnie od drugiej, co daje nieskończenie wiele rozwiązań funkcjonalnych i estetycznych.

– Dokonując wyboru żaluzji plisowanych, mamy do dyspozycji tkaniny o różnym procencie odbijania, pochłaniania i przenikania światła oraz różnym stopniu przezroczystości i gramaturze – wyjaśnia ekspert Anwis. – Dostrzegając potrzeby i preferencje naszych klientów, stworzyliśmy także solidną bazę tkanin wzorzystych, których design jest zgodny z aktualnie panującymi trendami.

Marka inspiruje bowiem nie tylko samą funkcjonalnością produktu, ale także jego walorami estetycznymi.

Żaluzje plisowane z pomysłem

Żaluzje plisowane umożliwiają nie tylko dekorowanie standardowych okien różnej wielkości, ale także okien o nietypowych kształtach i niesztampowym rozmieszczeniu. Konstrukcja plis pozwala skutecznie osłaniać wszystkie rodzaje okien, niezależnie od ich kąta nachylenia względem poziomu. Ponadto plisy umożliwiają przysłanianie okien na dowolnym ich fragmencie – od dołu lub od góry.

Odpowiednio dobrany materiał pozwala dowolnie regulować ilość wpadających z zewnątrz promieni słonecznych. Materiały zaciemniające w niewielkim stopniu przepuszczają światło, dlatego idealnie sprawdzą się w sypialniach, pokojach dziecięcych i innych miejscach, w których także w ciągu dnia chcemy stworzyć przyjemną strefę relaksu. Ponadto tego typu rolety skutecznie chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się przestrzeni okiennej, zapewniając jeszcze większy komfort panujący w danym wnętrzu.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz