Aktywność fizyczna na wiosnę!

Witajcie Moi Drodzy!

Chociaż pogoda płata nam figle, prognozy zapowiadają, że kwiecień ma być coraz bardziej wiosenny. Nareszcie! Nie mogę już znieść deszczu na przemian z silnym wiatrem, mam ochotę wyjść gdzieś, pobiegać, pojeździć na rowerze – cokolwiek! Aktywność fizyczna od zawsze dawała mi radość. A Wam? Domyślam się, że wielu z Was nie ma zwyczajnie na nią czasu, ale zaręczam Wam, że chociaż 15 minut dziennie może znacznie wpłynąć na nastrój, kondycję i samopoczucie.

Bieganie

Przyznam szczerze i bez bicia, że kiedyś nienawidziłam biegać. Kojarzyłam to głównie z wychowaniem fizycznym w szkole, bieganiem wokół szkoły, gdzie po paru minutach łapałam zadyszkę, ból klatki piersiowej i czułam się naprawdę fatalnie. Ale rok temu postanowiłam zacząć biegać. Inaczej, profesjonalnie, zgodnie z własnymi możliwościami. I naprawdę to pokochałam! W ciągu kilku miesięcy udało mi się skompletować strój do biegania: podstawę stanową buty, a także legginsy, kurtkę do biegania, bluzkę oraz biustonosz sportowy. Wszystko ze specjalnego materiału, który wciąga pot i nie przepuszcza powietrza, dzięki czemu mogłam biegać także jesienią. Nie miałam jakiegoś szczególnego planu, żeby schudnąć czy wyrobić konkretne partie ciała – biegałam i biegam dla przyjemności. Ta aktywność fizyczna rzeczywiście wyzwala endorfiny, daje radość i satysfakcję. A przy okazji rzeźbi sylwetkę, zwłaszcza łydki i uda, no i wzmacnia kondycję.

Jazda na rowerze

jazda na rowerze
Formą aktywności fizycznej jest jazda na rowerze.

Aktywność fizyczna, jaką jest jazda na rowerze, jest moją ulubioną już od dzieciństwa. I pewnie nie tylko moją. Zauważyłam, że ostatnio panuje moda na rowery miejskie, które wypierają górskie – i dobrze, bo są lżejsze, wygodniejsze i praktyczniejsze. Sama mam w planie wymienić swojego „górala” na rower miejski. Jazda na rowerze ma masę plusów. Ja dojeżdżam na rowerze do pracy, dzięki czemu oszczędzam na czasie, jak i na pieniądzach, które musiałabym wydać na bilety. Jazda na rowerze pomaga też modelować sylwetkę. W przeciągu paru miesięcy bez większego wysiłku i diety schudłam około 6kg, tylko dlatego, że dojeżdżałam do pracy na rowerze. To mówi samo za siebie. No i wreszcie, rowery to świetny sposób na spędzenie aktywnie czasu z rodziną bądź przyjaciółmi. W połączeniu z jakimś piknikiem to świetna zabawa.

A jak Wy lubicie spędzać czas na świeżym powietrzu? Macie jakiś ulubiony sport? Podzielcie się tym w komentarzach.

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz