Pomysły na letnie aranżacje łazienki

Łazienka to ważne miejsce w każdym domu – pełni niezwykle ważną funkcję, gdyż nie służy, jak niegdyś, jedynie do utrzymywania higieny osobistej, ale coraz częściej jest to też miejsce relaksu i odpoczynku. Dlatego jej urządzenie nie powinno być kwestią przypadku. Jakie aranżacje łazienki warto wziąć pod uwagę, wyposażając swoją łazienkę? Poznaj najciekawsze letnie propozycje.

Aranżacje łazienki: odmień swoją łazienkę latem

Lato i okres wakacyjny to dobry czas na remont łazienki. Wiele osób ma wtedy urlop, którego część może poświęcić na drobne prace remontowe, ponadto dłuższe i ciepłe dni sprzyjają efektywnej pracy. Łazienka powinna być miejscem czystym, schludnym i funkcjonalnym. Dużą rolę odgrywa nie tylko dbałość o porządek i czystość, ale odpowiedni dobór kolorów. W małych łazienkach bardzo sprawdzą się odcienie pastelowe. Są one delikatne, jasne i odprężające. Poza tym pozwalają optycznie powiększyć wnętrze i nadać mu przytulności. Tego rodzaju aranżacje łazienki świetnie komponują się z białą ceramiką łazienkową oraz białymi meblami.

aranżacje łazienki
Łazienka w bieli z dodatkiem delikatnego różu i szarości jest przytulna i estetyczna.
aranżacje łazienki
Romantyczna aranżacja łazienki w stylu angielskim.
aranżacje łazienki
Łazienka stylizowana – połączenie ceglanej ściany z białą ceramiką i zdobionymi dodatkami to świetny pomysł na aranżację łazienki.

To bardzo nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, które można podkreślić w dowolny sposób, dopasowany do naszego osobistego gustu. Jedni wolą wyposażyć ją w meble stylizowane, z wieloma bogatymi dodatkami, inni wolą nowoczesne dekoracje i odważne kolory. W tej kwestii mamy ogromne pole do popisu.

A co z dodatkami do łazienki?

Ważnym elementem aranżacji łazienki są również dodatki łazienkowe. Należą do nich różnego rodzaju elementy dekoracyjne, jak i dodatki ułatwiające korzystanie z łazienki, na przykład ręczniki, dywaniki łazienkowe, dozownik na mydło, pojemniki na kosmetyki itp. Jak je dobrać? Przede wszystkim muszą one być uzupełnieniem do całej aranżacji, komponować się z nią i ją podkreślać. Powinny więc być dopasowane zarówno kolorystycznie, jak i stylistycznie.

aranżacje łazienki
Dodatki do łazienki mają podkreślać jej styl.
aranżacje łazienki
Dodatki pastelowe do łazienki – najmodniejsze w tym sezonie.

Szukając inspiracji w tej materii, warto poznać wiele różnych propozycji i z nich wybrać to, co podoba nam się najbardziej. W ten sposób stworzymy niezwykle oryginalną, wyjątkową i tylko naszą aranżację łazienki.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz