Balsam do ciała na lato

Witam Moi Drodzy!

Coraz bliżej lato, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się też upragniony przez wszystkich czas – wakacje. Słońce, woda, plaża – właśnie tego nam potrzeba. Ale zastanawialiście się kiedyś, jak takie warunki wpływają na naszą skórę? Często po lecie jest ona wysuszona. Dlatego warto zainwestować w odpowiedni balsam do ciała, który pozwoli nam tego uniknąć.

Balsam do ciała – nawilżający, regenerujący czy odżywczy?

balsam do ciała
Nawilżający balsam do ciała chroni naszą skórę przed wysuszeniem.

Nie ulega wątpliwości, że na rynku można znaleźć mnóstwo różnych kosmetyków do ciała. Latem oczywiście koniecznie musimy zaopatrzyć się w kremy z filtrem, które będą chronić naszą skórę przed szkodliwymi promieniami, ale również w balsam do ciała. Jaki wybrać? Najlepszy okaże się balsam nawilżający. Ponieważ latem nasza skóra jest szczególnie narażona na wysuszenie przez promienie słoneczne czy chociażby słoną wodę z morza, jej nawilżanie jest wręcz nieodzowne do zachowania miękkiej i zdrowej skóry. Tym bardziej powinny o to zadbać osoby z natury mające suchą skórę. Dobry balsam do ciała głęboko nawilżający szybko się wchłania, pozostawiając skórę pod ochroną przez około doby. To naprawdę istotne, gdy spędzamy większość dnia na słońcu. Istnieją balsamy na dzień i na noc, ale latem lepiej sprawdzi się balsam na dzień, gdyż oprócz nawilżenia zapewni nam uczucie świeżości i ukojenia.

Jak stosować balsam do ciała?

balsam do ciała
Balsam do ciała nie tylko nawilża, ale też chroni skórę, daje uczucie ukojenia i świeżości.

Jak sama nazwa wskazuje, balsam do ciała rozprowadzamy na całym ciele. Nie omijamy więc twarzy czy dłoni. Oczywiście istnieją inne kremy do twarzy, mające nieco inny skład oraz dający nieco inne rezultaty, niemniej zaletą balsamu do ciała jest to, iż może zastąpić kremy do poszczególnych części ciała. Jest to wygodne zwłaszcza na wakacjach, ponieważ nie musimy brać dużej kosmetyczki z rozmaitymi mazidłami – wystarczy jeden uniwersalny, odpowiedni balsam do ciała. Ciekawe kosmetyki możecie znaleźć też TUTAJ.

balsam do ciała
Regularne stosowanie balsamu do ciała pozytywnie wpływa na stan naszej skóry.

A jakich balsamów do ciała Wy używacie? Macie jakichś ulubieńców? Podzielcie się spostrzeżeniami w komentarzach!

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz