Suchy szampon – moje wrażenia

Witajcie Kochani i Kochane!

Jakiś czas temu wspominałam na blogu o produkcie, jakim jest suchy szampon. Przedstawiłam wtedy pokrótce jego właściwości i sposób stosowania, ale sama wtedy jeszcze go nie stosowałam, dopiero dokonałam zakupu. Dziś mogę podzielić się z Wami swoimi wrażeniami.

Suchy szampon – jak go stosowałam

Suchy-szamponNie będę pisać o tym, jakiej firmy szampon wybrałam, bo nie o reklamę tu chodzi, powiem tylko, że jest to jeden z powszechnie dostępnych produktów tego typu w różnych drogeriach. Skład jest we wszystkich suchych szamponach taki sam, ja jednak wybrałam produkt przygotowany dla ciemnych włosów, bo słyszałam, że te „uniwersalne” zostawiają białe ślady i smugi u brunetek. Szampon stosowałam około trzech tygodni w odstępie 2-3 dni, tak jak radzono na opakowaniu. Zwykle używałam go dzień po umyciu włosów, mogłam wtedy mieć je rozpuszczone dzień dłużej, a na następny miejscowo, aby ładnie się prezentowały w kucyku. Nie umiem zliczyć, ile razy w sumie go użyłam, ale już w tej chwili jest go w opakowaniu na oko połowę. Przejdźmy więc do samej recenzji.

Recenzja suchego szamponu

suchy szampon efekt
Efekt zastosowania suchego szamponu na lekko przetłuszczonych włosach u nasady.

Ogólnie mogę powiedzieć, że suchy szampon zdał egzamin. Rzeczywiście moje włosy u nasady już po chwili od psiknięcia stawały się na nowo suche, miękkie, puszystsze. Zgodnie z informacją na opakowaniu, środek miał lekko brązowy odcień, nie zostawiał więc żadnych białych śladów na włosach. Poza tym działał cały dzień, nawet w wyższej temperaturze nie było potrzeby poprawiania włosów po kilku godzinach. Szampon nie podrażnił skóry mojej głowy ani nie pojawił się po nim łupież. Jedyne, co zauważyłam i co mnie zaniepokoiło, to zwiększenie się ilości wypadających włosów.

suchy szampon
Suchy szampon pozwala na dłużej zachować świeżość i lekkość włosów.

Nigdy nie miałam z tym problemu i sądzę, że to właśnie stosowanie suchego szamponu osłabiło cebulki. Spróbuję teraz na trochę go odstawić i zaobserwuję, czy moje włosy nadal wypadają. Może to po prostu brak jakichś witamin.

A co Wy sądzicie o suchym szamponie? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach!

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz