Bułgaria – idealne miejsce na tegoroczne wakacje

Wakacje tuż, tuż! Wielu z nas ma już konkretne plany dopięte na ostatni guzik, inni wciąż zwlekają z wyborem, szukając atrakcyjnych ofert ‘last minute’. A do której grupy Ty należysz? Jeżeli wciąż masz wątpliwości, gdzie wybrać się na urlop, podpowiadamy jeden z kierunków – Bułgaria. Dlaczego warto tam jechać? Co można zobaczyć?

Bułgaria – czarująca i ciepła

Bułgaria to urocza kraina usytuowana na wybrzeżu Morza Czarnego, które ma imponującą długość – jakieś 400 km. To właśnie to wyjątkowe położenie przyniosło Bułgarii turystyczną atrakcyjność. Do najbardziej obleganych miejsc zaliczamy Złote Piaski, Słoneczny Brzeg oraz Sozopol.

bułgaria

Słoneczny Brzeg to miejsce, w którym znajduje się najbardziej rozbudowana infrastruktura hotelowa w całej Bułgarii. Do naszej dyspozycji oddano ponad 600 hoteli i 400 restauracji. Równie atrakcyjne pod tym względem są Złote Piaski. Kompleksy hotelowe wyposażone są w baseny, place zabaw, aquaparki, strefy SPA oraz inne atrakcje dla rodzin z dziećmi.

bułgaria
Słoneczny Brzeg

Szukając atrakcji typu kluby, dyskoteki i bary, z pewnością lepiej wybrać Słoneczny Brzeg. W lipcu i sierpniu przewija się tu naprawdę mnóstwo turystów nastawionych na dobrą zabawę i wiele rozrywek. Złote Piaski to bardziej spokojny i zielony rejon Bułgarii. Dostępna jest tu bogata infrastruktura rekreacyjna – są tu zarówno kluby i dyskoteki, ale nie brakuje też rozrywek dla rodzin z dziećmi.

Bułgarskie bogactwo kulturowe

Bułgaria to świetny kierunek turystyczny dla miłośników zabytków i bogatej historii kulturowej. Niegdyś była ona najpotężniejszym królestwem europejskim, może się więc poszczycić bogatą kulturą i dorobkiem historycznym. Dziś stanowi mieszankę kultury bałkańskiej, słowiańskiej i arabskiej, które możemy podziwiać. Sozopol, letnia stolica Bułgarii, stanowi prawdziwą gratkę dla turystów. bułgariaJest tu urocza starówka usytuowana na skalistym półwyspie, liczne zabytki, a także wspaniałe wybrzeże ze skalistymi klifami i wyjątkowo przejrzystą wodą. Nie sposób też nie wspomnieć o urokliwych knajpkach serwujących narodową kuchnię i wyśmienite bułgarskie wino.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz