Karma dla psów – z czego powinna się składać?

Każdy odpowiedzialny właściciel psów zwraca uwagę na to, jaką wybierają karmę. Karma dla psów powinna być dobrana pod kątem rasy, płci, wieku, a także ewentualnych schorzeń i alergii pokarmowych. Jak więc dobrać odpowiednią karmę dla swojego pupila? Jak rozpoznać karmę wysokiej i niskiej jakości?

Karma dla psów – jaki powinna mieć skład?

Wartościowa karma dla psów, mokra czy sucha, powinna w swoim składzie mieć przede wszystkim mięso i produkty odzwierzęce. Jeżeli w jej składzie na pierwszym miejscu są wymienione inne składniki, na przykład zboża, oznacza to, że jest to karma niskiej jakości. Natomiast im więcej mięsa w karmie, tym lepsza jakościowo jest. karma dla psówKarma nie powinna zawierać zbóż, ewentualnie jej śladowe ilości. Dlaczego więc w niektórych karmach stanowi większość składu? Zboża to tani element zwiększający objętość karmy, niestety nie są one zdrowe dla naszych pupili. Większość zbóż nie jest właściwie trawionych przez układ pokarmowy psów. Dlatego unikajmy karm, w których znajdują się zboża w dużej ilości. Najwyższej jakości są karmy bez pszenicy, na przykład Purina Beyond.

Karma Purina Beyond – najlepsza dla Twojego pupila

Karma dla psów Purina Beyond to pełnowartościowa karma bez dodatków pszenicy, bogata w jagnięcinę, kurczaka lub łososia. W jej składzie przeważa mięso, zatem jest ona najlepsza dla psów. Zawiera też niezbędne minerały i witaminy potrzebne do prawidłowego rozwoju psiaków. W skład karmy Purina Beyond wchodzą wyłącznie starannie wyselekcjonowane składniki. Więcej na jej temat można przeczytać TUTAJ lub TUTAJ.

Jak często karmić psa?

Ale nawet najlepsza karma dla psów może okazać się niezdrowa, jeżeli będziemy nieprawidłowo karmić naszego pupila. karma dla psówJak często należy to robić? Nie ma na to jednakowej reguły. Na pewno ważna jest regularność. Dorosłe psy, dojrzałe płciowo można karmić raz lub dwa razy dziennie. Częstsze dokarmianie psów może spowodować nadwagę, a co za tym idzie, problemy zdrowotne.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz