Co to jest materac przeciwodleżynowy?

Osoby, które są zagrożone odleżynami lub z nimi się już borykają, zdecydowanie muszą być poddane odpowiedniej opiece. Kluczowe jest zachowanie systematycznej pielęgnacji, zapewnienie wentylacji ciała, stosowanie dedykowanych kremów. Warto również pomyśleć o tym, aby kupić materac przeciwodleżynowy. To właśnie tego rodzaju sprzęt medyczny sprawi, że zminimalizujemy problemy związane z odleżynami. Unikniemy również problemów z kręgosłupem i bólem mięśni.

Opieka nad osobami leżącymi nie należy do najłatwiejszych. Opiekun często musi być odporny na stres, znosić wysiłek fizyczny, wykazywać się między innymi cierpliwością. Kluczowe jest również to, aby posiadać odpowiednio przygotowane pomieszczenie, w którym znajduje się dedykowany sprzęt medyczny. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie łóżka z regulowanym podparciem, jak również specjalnym materacem.

Materace przeciwodleżynowe są rozwiązaniem, które zdecydowanie warto stosować. Działają zarówno profilaktycznie (pomagają zredukować ryzyko pojawienia się odleżyn, podrażnień skóry), jak również umożliwiają zmniejszenie bólu i problemów skórnych, gdy odleżyny już są.

Czym jest materac przeciwodleżynowy i gdzie można go kupić?

Specjalistyczne materace przeciwodleżynowe można kupić w wielu miejscach, ale zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są sklepy medyczne, np. https://www.ortmed.pl/. Jeżeli zdecydujemy się na zakup w takim sklepie, przede wszystkim będziemy mieli dostęp do różnych typów materacy, jak również spotkamy się z doradcą, który przedstawi nam zalety różnych modeli. Dopasujemy więc materac, nie przepłacimy, będziemy pewni, że pomoże on osobie leżącej.

Zobacz także: https://zenbook.pl/gdzie-mozna-kupic-materace-przeciwodlezynowe/

Czym jest materac przeciwodleżynowy? W przeciwieństwie od normalnego materaca, ten przeciwodleżynowy posiada mechanizm, który poprzez zmianę ciśnienia generuje ruch leżącego pacjenta. Z każdym razem pacjent może leżeć więc w innej pozycji. Taka czynność ma wiele zalet, przede wszystkim poprawiona jest wentylacja ciała, występuje odpowiedni nacisk na różne jego partie, poprawione jest krążenie krwi.

Zastosowanie dobrej jakości materaca przeciwodleżynowego, zdecydowanie stanowi nieocenioną pomoc, zastępuje często ręczny masaż, ujmuje pracy, pozwala uniknąć opiekunowi przeciążenia mięśni, nerwobólu, problemów związanych z nieprawidłową pracą kręgosłupa.

Warto postawić na dobrej jakości materac przeciwodleżynowy. Pomoże on zarówno pacjentowi, jak również opiekunowi. Stanowi bardzo ważny element medyczny, który pozwoli na poprawę stanu zdrowia pacjenta.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Jeden komentarz

Dodaj komentarz