Co zwiedzić w majówkowy weekend?

Jeszcze tylko parę dni i zacznie się długo wyczekiwana przez wielu Majówka. Tych kilka wolnych dni pragniemy spędzić w dobry sposób, by odpocząć i się zrelaksować. Dobrym pomysłem jest zwiedzenie jakiegoś ciekawego miejsca w Polsce w gronie najbliższych. Ale jakie miejsce wybrać?

Majówka aktywnie, czyli zwiedzamy!

Jednym z najpiękniejszych miast Polski jest bez wątpienia Kraków. I właśnie to miasto jako cel zwiedzania obrałam z moim Narzeczonym w tegoroczną Majówkę. Chciałabym Wam pokrótce pokazać, co warto tu zwiedzić.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Kościół Mariacki)

kościół mariackiTo, obok Katedry Wawelskiej, największy i najważniejszy Kościół w Krakowie. Stanowi jeden z najważniejszych zabytków w samym Krakowie oraz Polsce. Zbudowany został w XIV i XV wieku w stylu gotyckim i znajduje się na Placu Mariackim, przy północno-wschodnim narożniku Rynku Głównego.

Zamek Królewski na Wawelu

zamek królewski na waweluTo zamek obronno-rezydencyjny z 71 salami wystawowymi. Jest to dwupiętrowa budowla z trzema skrzydłami i jednym parawanowym. Jego wygląd zewnętrzny oraz wnętrza mają styl renesansowy, barokowy, a częściowo także klasycystyczny. Wart uwagi jest dziedziniec z krużgankami arkadowymi oraz pięć wież mieszkalnych.

Sukiennice

sukienniceTo zabytkowy budynek znajdujący się w centralnej części Głównego Rynku Krakowa. Przez szereg lat Sukiennice diametralnie zmieniły swój wygląd. Obecnie są to dwa rzędy kramów, na których można zakupić głównie biżuterię, pamiątki, rękodzieła oraz cepelię. Na piętrze Sukiennic znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku, a na parterze słynna kawiarnia Noworolski. W roku 2010 otworzono tutaj również oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Podziemia Rynku Głównego. Zwiedzający mogą wędrować pod ziemią wokół Sukiennic na szklanych kładkach i pochylniach, które są zawieszone pod dawnymi traktami. To prawdziwa gratka dla turystów.

Planty Krakowskie

planty w krakowieMajówka w Krakowie nie może się też odbyć bez odwiedzenia Plant Krakowskich. To park miejski otaczający Stare Miasto, który powstał na miejscu fortyfikacji roztaczających się wokół miasta. Można tu wypocząć na łonie natury, ale również zobaczyć wiele ciekawych obiektów, m.in. pomników, kapliczek, rzeźb oraz fontann.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz