Czy nie cierpisz na zakwaszenie organizmu?

Dzień dobry Moi Drodzy!

Dużo się ostatnio mówi o takim zjawisku, jak zakwaszenie organizmu. Jedni sądzą, że to kolejna bujda mająca na celu zachęcić ludzi do kosztownego leczenia, inni natomiast dostrzegają w tym przyczynę wielu schorzeń. Czym więc jest to zakwaszenie organizmu? Jakie są przyczyny jego powstawania oraz objawy? I co najważniejsze, jak je leczyć? Sprawdźmy to!

Zakwaszenie organizmu – czym jest i jak się objawia?

Zakwaszanie organizmu to stan, w którym nasz organizm przyjmuje zbyt dużo kwasów z pożywienia i musi je zneutralizować. Niestety ciągła próba neutralizacji powoduje powstawanie stanu zapalnego, zbytnią aktywność układu odpornościowego oraz przerost candida. Wszystko to określamy właśnie mianem zakwaszenia.

zakwaszenie organizmu
Przyczyny zakwaszenia organizmu

Objawy i jego skutki są, jak się okazuje, bardzo popularne wśród wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, w różnym wieku. Jakie to objawy? Do najczęstszych zaliczamy zaparcia, wzdęcia, ogólnie problemy trawienne, a także grzybicę. Ponadto osoby z zakwaszeniem organizmu mogą odczuwać napady głodu oraz napady tak zwanego „głodu słodyczowego”, przez co mają tez problemy ze schudnięciem. Organizm staje się osłabiony i podatny na infekcje, może pojawić się ogólne przemęczenie, bóle głowy, senność, złe samopoczucie, brak energii, a także trudność w zwalczaniu stanów zapalnych i grzybiczych.

Jak zwalczać zakwaszenie organizmu?

Jeśli dokuczają Ci omówione powyżej dolegliwości, warto wykonać test na zakwaszenie. Wystarczy kupić w aptece papierek lakmusowy i za jego pomocą zmierzyć pH moczu. Jeżeli wynosi ono mniej niż 6.8, oznacza to, że możemy mieć problem z zakwaszeniem organizmu.

zakwaszenie organizmu
Przy pomocy papierka lakmusowego możemy zmierzyć pH swojego moczu i sprawdzić, czy nie cierpimy na zakwaszenie organizmu.

Warto wtedy wprowadzić pewne zmiany w swoich nawykach, nie tylko żywieniowych, chociaż od nich najlepiej zacząć. Przede wszystkim warto często jeść zielone warzywa, takie jak sałata, szpinak, groszek, jarmuż. Mają one silne właściwości alkalizujące i pomagają organizmowi pozbyć się kwasów. Warto też pić dużo i zdrowo. Najlepiej w ciągu dnia wypić osiem szklanek wody źródlane, ziołowej herbaty czy naturalnych soków owocowych. Dzień warto zacząć nie od mocnej kawy, a szklanki wody z cytryną.

zakwaszenie
Szklanka wody z cytryną to dobry początek dnia i dobry sposób na odkwaszenie organizmu.

Do walki z zakwaszeniem przyda się też unikanie stresów i regularna aktywność fizyczna. To tylko niektóre z wielu porad na ten temat.

A co Wy sądzicie o tym? Czekam na Wasze opinie!

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz