Dania dla niemowląt – ze słoiczka czy nie?

Dzień dobry Kochani!

Dziś chcę poruszyć temat bliski sercu młodych rodziców, a zwłaszcza mam, mianowicie żywienie niemowląt. Trzeba przyznać, że karmienie takich maluchów to nie lada wyzwanie, gdyż do pewnego momentu ich rozwoju wystarczające jest mleko matki, z czasem jednak trzeba dietę rozszerzyć. Jakie dania dla niemowląt będą najlepsze? Te ze słoiczków czy może przygotowane samodzielnie?

Dania dla niemowląt – które zdrowsze?

Spór o to, czy dzieciom powinno podawać się posiłki przygotowywane samodzielnie czy kupione w sklepie, trwa od wielu lat. Zwolenniczek i zwolenników jednego i drugiego pomysłu jest właściwie tyle samo. Czy jest to spór, który da się rozstrzygnąć? Właściwie trudno powiedzieć, bo i jedna, i druga grupa ma trochę racji.

dania dla niemowląt
Każdemu troskliwemu rodzicowi zależy, by jego dziecko było dobrze odżywione.

Nie ulega wątpliwości, że jakiekolwiek posiłki – nie tylko te dla dzieci – przygotowane od podstaw samodzielnie w domu są dużo zdrowsze niż dania przetwarzane. I rzeczywiście, jeśli mama potrafi przyrządzić takie danie dla niemowląt sama i ma na to czas, to jak najbardziej powinna to robić. Istnieje jednak ryzyko, że w pewnym momencie przegapi czas, w którym te posiłki należałoby zacząć urozmaicać. Niemowlaki rozwijają się tak szybko, że to się zmienia właściwie z miesiąca na miesiąc. Karmiąc malucha pokarmem niedopasowanym do jego aktualnych potrzeb w gruncie rzeczy robimy mu krzywdę, nawet jeśli podajemy mu najbardziej naturalne produkty. Brak pewnych składników odżywczych w diecie sprawi, że maluch nie będzie się prawidłowo rozwijać. Dlatego też sporo osób skłania się jednak ku daniom dla niemowląt zamkniętych w słoiczkach. Wiodące marki na polskim rynku oferują dania naturalne, ekologiczne, przygotowywane pod okiem dietetyków dziecięcych oraz według wysoce restrykcyjnych norm.

dania dla niemowląt
Dania dla niemowląt w słoiczkach są przygotowywane z wysokiej jakości produktów.

Ponadto są one tworzone tak, by na każdym etapie rozwoju podawać naszemu dziecku odpowiednie składniki odżywcze. Zakup ułatwiają opisy na etykiecie każdego słoiczka, które zawierają nie tylko dokładny skład, ale też określają, od którego miesiąca życia można je podawać. Dania dla niemowląt w słoiczkach to dobra opcja dla rodziców, którzy nie mają czasu gotować dla dzieci, bo na przykład jedno z nich pracuje, a drugie ma cały dom na głowie, włącznie z dzieckiem.

dania dla niemowląt
Aby dziecko zdrowo rosło, musimy rozszerzać jego dietę, by dostarczać mu niezbędnych składników odżywczych.

A Wy co o tym sądzicie? Stawiacie na naturalne dania dla niemowląt czy te ze słoiczków?

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz