Depilacja pach – jaką metodę wybrać? Sprawdź ich zalety i wady!

Usuwanie włosków pod pachami może być kłopotliwe, zwłaszcza wtedy, gdy wyrastają one ponownie w szybkim tempie. Jak wybrać odpowiednią metodę depilacji pach? Poznaj dostępne możliwości oraz ich najważniejsze zalety i wady, aby dobrać tę najlepszą dla siebie!

Depilacja pach nie jest niezbędna, lecz jest ona uznawana za jedną z podstawowych czynności higienicznych. Włoski zlokalizowane pod pachami mogą sprzyjać nieprzyjemnemu zapachowi potu, a także uznawane są za mało estetyczne. Właśnie dlatego regularnie usuwa je wiele kobiet oraz niektórzy mężczyźni.

1. Golenie pach

To jedna z najczęściej prowadzonych czynności, która pozwala na łatwe i szybkie pozbycie się włosków znajdujących się pod pachami. Wystarczy jednorazowa lub wielorazowa golarka, którą można kupić w wielu sklepach. Dodatkowo można zastosować piankę do golenia, aby zredukować ryzyko podrażnień.

Golenie pach jest szybkie i skuteczne, lecz u wielu osób włoski odrastają nawet następnego dnia. W przypadku ciemnych włosków widoczne są wtedy nieestetyczne ciemne punkciki.

2. Woskowanie pach

Depilacja woskiem nie polega na przycinaniu włosków jak w przypadku golenia, lecz na ich wyrywaniu. Dzięki temu pozwala na uzyskanie gładkiej skóry na dłużej – nawet na parę tygodni.

Woskowanie pach można wykonać w domu, lecz zabieg ten dostępny jest także w wybranych gabinetach kosmetycznych, medycyny estetycznej.

Głównym minusem woskowania pach jest ból, jaki pojawia się podczas zrywania wosku. Po zabiegu mogą także pozostać podrażnienia, dlatego zaleca się używanie kosmetyków łagodzących.

3. Depilacja pach depilatorem mechanicznym

Efekt tego typu zabiegu jest podobny do woskowania pach. Zamiast wosku używa się wtedy depilatora mechanicznego, który wyposażony jest w małe pęsety, które wyrywają włoski.

4. Depilacja laserowa pach

Gdy celem jest uzyskanie trwałego efektu depilacji, warto zainteresować się zabiegami laserowymi. Pozwalają one na zniszczenie włoska wraz z jego mieszkiem włosowym, co powoduje, że nie dochodzi do jego ponownego odrostu.

Depilacja laserowa pach sprawdza się w przypadku niemalże każdego typu włosków, w tym także jasnych, gdy użyje się do niej specjalnych laserów. Żeby uzyskać odpowiedni efekt, trzeba wykonać depilację kilkukrotnie.

Minusem tego typu zabiegu jest cena, ponieważ jedna sesja będzie wymagała wydatku około 100 złotych, natomiast dla najlepszych efektów zaleca się skorzystanie z zabiegu od 3 do 5 razy.

Jeżeli interesuje cię laserowa depilacja pach Gdynia jest miastem, gdzie można skorzystać z zabiegu z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń do depilacji laserowej.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz