Masz gruz na podwórku? Sprawdź, jak się go pozbyć!

Gruz jest bardzo kłopotliwym odpadem, który nie dość, że zajmuje sporo miejsca, to jeszcze jest bardzo ciężki i trudny w przenoszeniu. Gdy na Twoim podwórku zalega gruz, zobacz, w jaki sposób można się go pozbyć!

Czym jest gruz?

Do kategorii jak gruz zalicza się różne rodzaje odpadków. Są to głównie odpady powstające po pracach budowlanych, wykończeniowych, remontowych czy wyburzeniowych, które składają się z resztek materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Wyróżnia się różne typy gruzu, na przykład jak gruz ceglany, betonowy czy gruz zmieszany. W zależności od typu gruzu jego pozbycie się może wyglądać nieco inaczej i może być też związane z innymi kosztami.

Jak pozbyć się gruzu?

Gruz jest odpadkiem, który nie może być wyrzucony do normalnego kubła na śmieci zmieszane, dlatego trzeba pozbyć się go w inny sposób. Jak to zrobić?

1. Wywiezienie gruzu do PSZOK-u.

2. Zamówienie kontenera na gruz.

3. Skorzystanie z usługi wywozu gruzu.

Każda z powyższych opcji ma swoje zalety i wady, dlatego przed zdecydowaniem się na konkretną z nich warto zapoznać się bliżej z ich plusami i minusami. Jak pozbyć się gruzu?

1. Wywiezienie gruzu do PSZOK-u

Pierwsza opcja, czyli skorzystanie z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, jest bezpłatna dla osób opłacających rachunki za śmieci. W tym przypadku trzeba jednak we własnym zakresie dowieźć gruz do punktu, co niekiedy może być kłopotliwe, gdy nie ma się samochodu dostawczego, przyczepy.

Warto pamiętać o tym, że niektóre punkty mają ograniczenia w przyjmowaniu gruzu od osób prywatnych. Gdy gruzu jest bardzo dużo, punkt może odmówić przyjęcia całości.

2. Zamówienie kontenera na gruz

Druga opcja to zamówienie kontenera na gruz wraz z usługą jak wywóz gruzu Gliwice to miasto, gdzie taka obsługa także jest dostępna.

Kontener na gruz w dopasowanej pojemności służy do umieszczenia w nim odpadków. Po jego napełnieniu wystarczy tylko zadzwonić do firmy, która go dostarczyła, aby odebrała go wraz z zawartością.

Zamówienie kontenera na gruz jest bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy dopiero planuje się prace lub są one w trakcie realizacji. Wtedy pojemnik można napełniać na bieżąco.

Koszt wynajmu kontenera to od około 300 do 2000 złotych zależnie od jego pojemności i rodzaju gruzu.

3. Skorzystanie z usługi wywozu gruzu

Firmy wywożące gruz mogą także odebrać go wraz z załadunkiem. To wygodna, lecz dość droga usługa.

Najczęściej za wywóz gruzu należy zapłacić cenę od około 500 do ponad 4000 złotych, gdy jest go bardzo dużo. Ceny są ustalane indywidualnie na podstawie rodzaju oraz ilości gruzu.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz