Dietetyczny kurczak na kilka sposobów

Mięso z kurczaka to jedno z najpopularniejszych rodzajów mięs w naszym kraju. Jest stosunkowo niedrogie, a przy tym lekkostrawne i uniwersalne, jeśli chodzi o smaki. Można go przyrządzić na słodko, na słono czy na ostro. Sprawdzi się zarówno w kuchni polskiej, jak i zagranicznej. To również najchętniej wybierane mięso przez osoby dbające o linię. Jak przyrządzić kurczaka w sposób dietetyczny, by był jednocześnie smaczny i niskokaloryczny?

Jak przyrządzić kurczaka – kilka porad

Przyrządzanie kurczaka jest proste, warto jednak pamiętać o kilku zasadach, jeśli zależy nam na daniach dietetycznych i zdrowych. Najlepszy jest kurczak przygotowany na parze, z grilla lub duszony. Taki kurczak posiada wiele wartości odżywczych, a mało tłuszczu – w wypadku kurczaka na parze nie posiada on wcale tłuszczu. To idealna propozycja dla osób mających problemy z cholesterolem, ale również dla tych, które chcą zgubić kilka zbędnych kilogramów. Tak przyrządzonego kurczaka można podać z warzywami, również gotowanymi na parze, z ryżem lub lekką sałatką.

jak przyrządzić kurczaka
Kurczak na parze z warzywami i makaronem.
jak przyrządzić kurczaka
Roladki z kurczaka na parze nadziewane suszonymi pomidorami i fetą.
jak przyrządzić kurczaka
Grillowane piersi z kurczaka z warzywami.
jak przyrządzić kurczaka
Sałatka z grillowanym kurczakiem.
jak przyrządzić kurczaka
Piersi z kurczaka duszone w warzywach.
jak przyrządzić kurczaka
Kurczak duszony z kaszą jaglaną.

Osoby nie mające problemów z cholesterolem mogą przyrządzić też kurczaka smażonego, trzeba jednak pamiętać, by dodać małą ilość tłuszczu, jeśli danie ma być dietetyczne. Do smażenia warto wybrać oleje zawierające jednonienasycone kwasy tłuszczowe, na przykład olej rzepakowy. Do wszystkich tych dań warto wykorzystać kurczaka bez skórki.

Kurczak idealnie nada się również do zup, w formie gotowanego chudego mięsa na kanapkę czy do lekkich, wiosennych sałatek. Pomysłów na to, jak przyrządzić kurczaka, jest bez liku, więc na pewno znajdziemy inspirację dla siebie!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz