Dlaczego warto być aktywnym fizycznie?

Każdy z nas wie w teorii, że aktywność fizyczna służy zdrowiu. Niemniej często nie ma to odbicia w praktyce, czyli w naszym życiu codziennym. Najczęściej brak nam czasu na jakieś ćwiczenia lub po całym dniu ciężkiej pracy po prostu brak nam sił. Istnieją jednak naprawdę ważne powody, dla których warto regularnie ćwiczyć. Poznajmy je!

Aktywność fizyczna – czym właściwie jest?

Podstawowy problem często tkwi w tym, że źle pojmujemy, czym jest aktywność fizyczna. Nie chodzi tu tylko o codzienne ćwiczenia w siłowni czy klubie fitness, chociaż ten rodzaj aktywności jest najefektywniejszy. Tak naprawdę osoby aktywne fizyczne to takie, które codziennie wykonują zajęcia wymagające od nich wysiłku fizycznego. Może to być praca zawodowa, na przykład kelnerowanie czy praca na budowie, praca w gospodarstwie domowym, czyli sprzątanie, a także hobby, na przykład praca w ogrodzie czy jazda na nartach. Każda z tych czynności w jakiś sposób wymaga od nas siły fizycznej i można ją zaliczyć do aktywności fizycznej.

aktywność fizyczna
Znalezienie czasu na regularne ćwiczenia może bardzo korzystnie wpłynąć na naszą kondycję fizyczną i psychiczną.

Niemniej zorganizowane zajęcia sportowe, takie jak jogging, aerobik czy crossfit, mogą nam pomóc osiągnąć cel, jakim jest spadek wagi czy wzmocnienie kondycji, a jednocześnie czerpać z nich prawdziwą przyjemność. Warto więc mimo wszystko znaleźć na to czas, choćby 2-3 razy w tygodniu. Efekty mogą nas zadziwić!

Warto być aktywnym!

1) OBNIŻA POCZUCIE STRESU I ZMĘCZENIA – dzięki aktywności fizycznej nasz układ hormonalny pracuje lepiej, dzięki czemu hormony stresu są szybciej usuwane z organizmu. Dzięki temu możemy w naturalny i zdrowy sposób odreagować codzienne stresy i nerwy.

2) WPŁYWA NA OBNIŻENIE MASY CIAŁA – systematyczny ruch sprawia, że redukcji ulega tkanka tłuszczowa, a także buduje masę mięśniową, poprawiając nasz wygląd, a tym samym nasze poczucie wartości.

aktywność fizyczna
Systematyczne ćwiczenia fizyczne to najlepszy sposób na trwałe zrzucenie zbędnych kilogramów i smukłą sylwetkę.

3) ZMNIEJSZA RYZYKO CHORÓB SERCA – aktywność fizyczna sprawia, że serce jest pobudzone do pompowania krwi, dzięki czemu poprawia się jego wydolność. Obniża się poziom cholesterolu i trójglicerydów, co zmniejsza też ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

4) POPRAWIA ODPORNOŚĆ – uprawianie sportu na świeżym powietrzu (także zimą) w naturalny sposób nas hartuje, czyli wzmacnia system immunologiczny. Dzięki czemu zdecydowanie rzadziej chorujemy.

5) ZMNIEJSZA RYZYKO CUKRZYCY TYPU II – regularne ćwiczenia obniżają poziom cukru we krwi, co pozwala skutecznie przeciwdziałać cukrzycy.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz