Dywaniki łazienkowe i ich funkcje

Dzień dobry Kochani!

Wyposażenie domu to jedna z przyjemniejszych dla mnie dziedzin. Lubię co jakiś czas dokupić jakieś drobne dodatki do salonu, kuchni czy łazienki, aby nieco ożywić wnętrze lub zmienić jego styl. Ale zawsze wybieram takie dodatki, które będą jednocześnie funkcjonalne. Jednym z takich elementów są dywaniki łazienkowe.

Dywaniki łazienkowe – to ozdoby i nie tylko

Łazienka to miejsce, w którym przez nie uwagę może dojść do jakichś fatalnych wypadków. Ponieważ mamy tam do czynienia z wodą, wystarczy źle postawiona stopa przy wychodzeniu z wanny czy spod prysznica, by się poślizgnąć i upaść. A taki upadek może być naprawdę kiepski w skutkach. Można jednak tego uniknąć. Dywaniki łazienkowe oraz maty antypoślizgowe to świetny sposób, by nasza łazienka stała się jeszcze bezpieczniejsza, ale i bardziej kolorowa. Dywanik taki umieszczamy przy wannie bądź prysznicu. Może on być kolorowy lub dodatkowo w jakieś ciekawe wzory, pasujące do całej łazienki. Dywanik może być wykonany ze specjalnego materiału antypoślizgowego, dzięki któremu będziemy mogli bezpiecznie wziąć kąpiel i nie obawiać się upadku. Takie chodniczki są też wykonane z materiału dywanowego o dłuższym włosiu, który daje ciepło. Świetnie sprawdzą się w łazience, w której nie zastosowano ogrzewania podłogowego.

Dywaniki łazienkowe mają też rozmaite kształty. Są dywaniki okrągłe, prostokątne, asymetryczne. W tej kwestii mamy bogaty wybór, który zależy przede wszystkim od stylu naszej łazienki. Możemy też dobrać wymiary takiego dywanika czy maty antypoślizgowej. Wiadomo, iż do niewielkiej łazienki wybierzemy mniejszy dywanik łazienkowy, natomiast w dużej możemy pozwolić sobie na większy, a może nawet na zestaw dywaników. Ciekawe propozycje znajdziecie TU.

A jak wy wyposażacie swoją łazienkę, aby była jednocześnie gustowna i bezpieczna? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach.

Pozdrawiam,
P.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz