Ekspres do kawy: ciśnieniowy i przelewowy

Witam Moi Drodzy!

Jak Wam mija dzień? Przyznacie, że dzień bez filiżanki kawy jest po prostu dniem straconym. Ja osobiście nie zacznę dnia bez kawy, pierwsze co robię tuż po przebudzeniu, to nastawiam wodę na kawę… Nawet pisząc tę notkę, popijam sobie „małą czarną”… 😉 Marzy mi się ciśnieniowy ekspres do kawy, taki profesjonalny… No właśnie, zostańmy chwilę przy tym temacie. Jaki ekspres do kawy jest lepszy: ciśnieniowy czy przelewowy?

Ekspres do kawy to podstawa!

Do popularnych i dość prostych w obsłudze ekspresów do kawy należą ekspresy przelewowe. Aby móc parzyć w nich kawę, potrzebny jest filtr, do którego wsypujemy odpowiednią ilość kawy, a następnie do zbiornika na wodę również wlewamy odpowiednią ilość wody – w zależności od tego, jaką ilość kawy chcemy uzyskać. Przelewowy ekspres do kawy nie zawiera żadnych dodatkowych funkcji, niektóre z nich mogą posiadać funkcję ustawienia mocy smaku kawy. Nie da się jednak za ich pomocą przygotować kawy latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego zostają one powoli wyparte przez ekspresy ciśnieniowe.

Wielofunkcyjny ekspres ciśnieniowy

Z ekspresami ciśnieniowymi możemy spotkać się w każdej kawiarni. Dziś mini kawiarnię możemy mieć we własnej kuchni. Taki ekspres do kawy pozwala nam na parzenie kawy świeżo mielonej (jeżeli posada wbudowany młynek), a także fantazyjnych kaw z dodatkiem spienionego mleka (jeżeli posiada wbudowany spieniacz do mleka). Wszystkie te funkcje sprawiają, że możemy raczyć naszych gości najrozmaitszymi kawami o wykwintnym smaku. Ponadto kawa przygotowana w ekspresie ciśnieniowym nie traci cennych utleniaczy, gdyż jest parzona przez wodę poddaną wysokiemu ciśnieniu. Dzięki temu kawa jest bardziej intensywna w smaku i aromatyczna.

A czy Wy lubicie kawę? Na jakie sposoby ją przygotowujecie? Czekam na Wasze komentarze!

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

3 komentarze

  1. Abed-Nego
    25 marca

    Danka! Twój artykuł z pewnością przyda mi się przy wyborze ekspresu do mojego przyszłego domu, mam nadzieję że mojej Kobiecie też się spodoba…. Bo Ona to kawoszka taka bardzo 🙂

  2. O ekspres trzeba dbać - czyli porady dla posiadaczy
    7 stycznia

    […] rodzaj ekspresu do kawy ma jakiś związek z jego codzienną pielęgnacją? Nie. Bez względu na to, czy mowa o […]

Dodaj komentarz