Ekspresy do kawy idealne do każdej kuchni

Witam Wszystkich!

O czym myślicie, gdy dzwoni rano budzik i musicie wstać do pracy? Wielu z nas ma w głowie tylko jedną myśl: „Kawa!”. Tak, to właśnie poranna aromatyczna, mocna kawa stawia nas na nogi i pozwala rozpocząć dzień. Niemniej by przygotować ją we właściwy sposób, potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, jakim są ekspresy do kawy. Szczególnie popularne są ciśnieniowe ekspresy do kawy. Co o nich wiemy?

Ciśnieniowe ekspresy do kawy i ich funkcje

Ciśnieniowy ekspres do kawy parzy zmielone ziarna kawy wrzącą wodą poddaną odpowiedniemu ciśnieniu. Dzięki temu powstały napój nie traci cennych przeciwutleniaczy oraz jest bardziej aromatyczny niż kawa zaparzona na przykład w ekspresie przelewowym. Poza tym ekspresy ciśnieniowe posiadają prosty w obsłudze programator, który umożliwia parzenie różnych rodzajów kaw przy jednym kliknięciu odpowiedniego guzika.

ekspresy do kawy
Ciśnieniowe ekspresy do kawy z wbudowanym spieniaczem mleka pozwalają przygotowywać różne rodzaje kaw, m.in. cappuccino czy latte.

Nowoczesne ekspresy są wyposażone w spieniacz do mleka, co pozwala przyrządzać kawy z pianką i z mlekiem, takie jak cappuccino, latte czy latte macchiatto. Niektóre, ekskluzywne modele posiadają także wbudowany młynek do kawy, co umożliwia parzenie jej ze świeżo zmielonych ziaren. Wśród ciśnieniowych ekspresów do kawy można rozróżnić ekspresy kolbowe, automatyczne, niskociśnieniowe i na kapsułki. Ofertę wielu z nich znajdziecie na przykład TUTAJ.

Dla kogo ciśnieniowe ekspresy do kawy?

Kto szczególnie powinien być zainteresowany zakupem ciśnieniowego ekspresu do kawy? Przede wszystkim osoby, które przepadają za kawą i doceniają jej wyśmienity smak. Przyda się on również osobom, które chętnie spędzają czas z rodziną lub znajomymi przy kawie i wolą zaparzyć ją samodzielnie niż za każdym razem zapraszać bliskich do kawiarni i płacić wysokie sumy.

ekspresy do kawy
Ciśnieniowy ekspres do kawy pozwala przygotować bardziej aromatyczną kawę, która podczas parzenia nie traci cennych przeciwutleniaczy.

Ekspres do kawy może też świetnie uzupełnić kuchenne wyposażenie, gdyż obecnie są one produkowane w bardzo nowoczesnym designie. Taki ekspres może więc wyglądać nawet jak element dekoracyjny. Bez wątpienia ciśnieniowy ekspres do kawy to dobry zakup!

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz