Jak dbać o włosy farbowane – poradnik

Witajcie Drogie Panie!

Dzisiejszy wpis skierowany jest do Was, ponieważ dotyczy pielęgnacji włosów farbowanych. Obecnie farbowanie włosów jest bardzo proste i możliwe nawet w zaciszu własnego domu, dlatego coraz więcej kobiet eksperymentuje z kolorem swoich włosów. Niestety, włosy farbowane ulegają osłabieniu i bez właściwej pielęgnacji szybko stracą swój ładny wygląd. Jak więc dbać o włosy farbowane? Sprawdźmy.

Włosy farbowane, a rodzaje odżywek

Pielęgnacja włosów farbowanych powinna się rozpocząć już w chwili zmywania farby. Do farb wyższej jakości dołączane są specjalne odżywki, które należy użyć tuż po farbowaniu. Warto z nich korzystać, gdyż ich celem jest tak zwane zakwaszenie, posiadają bowiem odpowiednio dostosowane kwaśne pH. Odżywiają włosy i chronią kolor przed jego szybkim wypłukaniem. Jeżeli farbujemy włosy na odcienie rudego i czerwonego, warto dodatkowo zastosować płukankę z soku cytryny, octu lub hibiskusa, gdyż te odcienie są szczególnie narażone na spłukanie. Tego typu zabiegi można powtarzać nawet raz w tygodniu, gdyż włosy dobrze na nie reagują.

włosy farbowane
Płukanki do włosów stosowane tuż po farbowaniu nadają im odpowiednie pH i chronią kolor.

Kolejnym cennym źródłem witamin dla włosów farbowanych są wszelkiego rodzaju naturalne olejki. Olejowanie włosów to świetny sposób na ich odżywienie, nawilżenie i nadanie połysku. Niemniej jednak olejki mogą zarówno przedłużyć efekt farbowania, jak i go skrócić. Jeżeli zależy nam na zachowaniu intensywnego koloru przez dłuższy czas, zrezygnujmy z zabiegu na około tydzień po farbowaniu. Włosy farbowane warto olejować olejkami z awokado, jojoba, winogron i migdałów.

włosy farbowane
Olejki do włosów pozwalają wzmocnić kolor, a także odżywiają i nawilżają włosy farbowane.

Jeszcze jednym ciekawym sposobem na zachowanie i utrwalenie koloru włosów farbowanych są silikony. Tworzą one swoistą powłokę ochronną na włosach, dzięki czemu farba wolniej się wypłukuje, a same włosy są odporniejsze na różne uszkodzenia. Silikony znajdziemy na przykład w odżywkach bez spłukiwania, warto jednak przy tym pamiętać, że ich nadmierna ilość może z kolei obciążyć włosy, przez co będą wyglądać na „oklapłe”. Dlatego trzeba stosować je z umiarem.

włosy farbowane
Odżywki do włosów w sprayu bez spłukiwania zawierają silikony, które chronią przed szybkim wypłukaniem koloru.

To tylko kilka z wielu pomysłów na to, jak dbać o włosy farbowanie. Musicie jednak pamiętać, że każdy włos jest inny i to, co jednej z Was pomoże, drugiej może zaszkodzić. Dobrze więc dobierać formę pielęgnacji do swojego rodzaju włosów i nigdy nie stosować nic na siłę.

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz