Frytownica – frytki w nowej odsłonie

Frytki to jedno z najpopularniejszych dań typu fast food, stanowiące dodatek do wielu posiłków, między innymi ryb, steków czy zestawów obiadowych. Ulubione przez dzieci, lubiane też przez dorosłych, sprzedawane praktycznie w każdej budce z jedzeniem. Niestety, źle przygotowane, a więc tłuste bądź smażone na nieświeżym oleju, nie są ani smaczne, ani zdrowe. Frytownica to urządzenie, które pozwala robić smaczne frytki we własnej kuchni. Czy warto się w nią zaopatrzyć?

Frytownica – praktyczna i ekonomiczna

Frytownica to proste, nieskomplikowane urządzenie do smażenia frytek na głębokim oleju. Istnieją najprostsze w obsłudze modele frytownic, jak i te nowocześniejsze, z dodatkowymi funkcjami. Wybór zależy więc od tego, jak często zamierzamy z niej korzystać i czy zależy nam, aby frytki były wykonane w sposób profesjonalny. Z uwagi na to, że dziś wiele osób ceni sobie zdrowy styl życia i odżywiania, najpopularniejsze są frytownice z systemem filtrowania oleju.

frytownica
W nowoczesnych frytownicach możemy smażyć frytki z niedużą ilością oleju.

Ta funkcja pozwala na smażenie chrupiących frytek bez ociekającego tłuszczu. Ponadto mamy pewność, że używany przez nas olej będzie zawsze świeży i zdrowy. W nowoczesnych urządzeniach wielofunkcyjnych wystarczy jedna łyżka oleju, by usmażyć frytki dla całej rodziny. Taka frytownica w kuchni to wspaniały nabytek dla osób lubiących frytki i jednocześnie chcących odżywiać się zdrowo.

Frytownice Tefal

Tefal to znana marka na polskim rynku, która oferuje swoim Klientom także frytownice. Jednym z nich jest frytownica Tefal Delight Meca.

frytownica
Tefal Delight Meca to nie tylko frytownica – to urządzenie wielofunkcyjne bardzo przydatne w kuchni.

To urządzenie pozwala smażyć frytki bez użycia tłuszczu! Jak to działa? Otóż frytki czy też inne potrawy są smażone gorącym powietrzem, co sprawia, że tłuszcz jest zbędny lub potrzeba niewielkiej ilości, aby potrawy były chrupiące i doskonale wysmażone. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii Air Pulse. Ponadto frytownica Delight Meca nie tylko umożliwia smażenie frytek i innych potraw, ale również grillowanie, opiekanie oraz pieczenie. Jest to zatem wielofunkcyjne urządzenie, którym można swobodnie zastąpić kilka sprzętów kuchennych.

Więcej na temat frytownic Tefal można przeczytać również TUTAJ.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz