Gdy włosy lecą z głowy…

Witajcie Moi Drodzy!

Pielęgnacja włosów, szczególnie latem, to istotna rzecz. Gorące słońce, słona morska woda i piasek mogą je wysuszyć, osłabić i sprawić, że zaczną wypadać. Dlatego właśnie w tym okresie trzeba w szczególny sposób zadbać o nasze włosy. Wiele kobiet decyduje się na kurację dodatkowymi kosmetykami wzmacniającymi strukturę włosów.

szampon na wypadanie włosów
Nie ignoruj problemu wypadających włosów, jeśli chcesz mieć silne, zdrowe i gęste włosy!

Jednym z nich jest szampon na wypadanie włosów. Na początku jednak ustalmy, jak w ogóle rozpoznać problem wypadających włosów i co go powoduje.

Jak rozpoznać wypadanie włosów?

Wypadanie włosów to problem, który nie tak łatwo zauważyć. W końcu podczas codziennego mycia czy szczotkowania zawsze wypada jakaś ich ilość i nie jest to niepokojące. Dlatego, by upewnić się, że nasze włosy wypadają w nadmiarze, warto przeprowadzić dwa proste testy. Pierwszy z nich polega na liczeniu wypadających włosów.

szampon na wypadanie włosów
Licząc włosy wypadające w ciągu dnia, można sprawdzić, czy cierpimy na ich nadmierne wypadanie.

Robi się to przez siedem dni, a testowi podlegają włosy znalezione na poduszce, w szczotce czy umywalce. Wynik warto zapisywać, by potem móc go porównać. Jeżeli codziennie znajdziemy około 100 włosów, mamy do czynienia z problemem wypadania włosów. Inny sposób to test wyrywania włosów. Chodzi o to, by w różnych miejscach na głowie uchwycić kępkę włosów, około 60, i spróbować je wyrwać. Jeżeli uda nam się to bez większego wysiłku, również oznacza to problem wypadających włosów.

Szampon na wypadanie włosów to dobre rozwiązanie!

Aby uporać się z problemem nadmiernie wypadających włosów, skorzystajmy z przeznaczonych do tego celu szamponów. Szampon na wypadanie włosów jest produktem delikatnym, można więc stosować go codziennie. W jego skład wchodzą substancje pochodzenia roślinnego oraz witaminy, które wzmacniają strukturę włosów i nawilżają je. Ponadto pobudza wzrost nowych włosów, dzięki czemu staną się one nie tylko mocniejsze, ale i gęstsze.

szampon na wypadanie włosów
Stosując szampon na wypadanie włosów, wzmocnisz cebulki i pobudzisz porost nowych włosów.

Mimo iż szampony na wypadanie włosów z reguły są bardzo delikatne, pozwalają niezawodnie oczyszczać włosy i skórę głowy bez potrzeby stosowania dodatkowych środków.

Ciekawe informacje na temat wypadania włosów oraz radzenia sobie z tym problemem znajdziecie także TUTAJ.

A jak Wy sobie radzicie z wypadaniem włosów? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach!

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz