Gładka skóra przez cały rok

Kolorowe magazyny zalewają nas raz po raz zdjęciami modelek o idealnych proporcjach ciała i idealnie gładkiej skórze. Patrząc na nie, niejedna kobieta popada w kompleksy z powodu swoich niedoskonałości. Jednym z koszmarów prawie każdej kobiety jest skórka pomarańczowa, potocznie nazywana cellulitem. Co ciekawe, mają go nie tylko kobiety z nadwagą. Skąd się on bierze? I jak z nim walczyć?

Skórka pomarańczowa – przyczyny

Powstawanie cellulitu ma ścisły związek z prowadzonym przez nas trybem życia oraz nawykami żywieniowymi. Nasze społeczeństwo jest dziś wyjątkowo bardzo narażone na przewlekły stres, otyłość wywołaną niewłaściwym żywieniem, siedzącym trybem życia i brakiem aktywności fizycznej.

skórka pomarańczowa
Złe odżywianie to główny winowajca powstawania cellulitu.

Na powstawanie skórki pomarańczowej może mieć nawet wpływ antykoncepcja hormonalna, niektóre leki i suplementy diety. Nie oznacza to jednak, że my, kobiety XXI wieku jesteśmy skazane na cellulit. Odpowiednia pielęgnacja, dobra dieta i spora dawka ruchu to najlepsza broń w walce z pomarańczową skórką.

Jak skutecznie zwalczyć cellulit?

Jak z każdą przypadłością, również cellulit ma swoje źródło, które trzeba zlikwidować. Warto więc zacząć od zmiany nawyków żywieniowych, gdyż to właśnie złe, tłuste, ciężkostrawne odżywianie jest głównym winowajcą w tej kwestii. Istotna jest wytrwałość, nawet jeśli efekty są przez dłuższy czas niewidoczne.

skórka pomarańczowa
W walce z cellulitem niezwykle ważna jest odpowiednia dieta.

Oprócz zmiany nawyków żywieniowych, warto wprowadzić do swojego codziennego rozkładu zajęć specjalne ćwiczenia, pozwalające uelastycznić skórę i tym samym zmniejszyć skórkę pomarańczową. Najlepsze są: jogging, jazda na rowerze, energiczny spacer lub fitness. Oczywiście nie każda kobieta może sobie pozwolić na uczęszczanie do siłowni, niemniej wiele ćwiczeń można wykonać w domu lub na świeżym powietrzu. Wiele zależy od naszych chęci i determinacji. Na koniec warto zainwestować w balsamy i kremy przeciwko skórce pomarańczowej i regularnie stosować je razem z masażem, na przykład po kąpieli. Regularne stosowanie tych specyfików w połączeniu z masażem ujędrni skórę, usuwając stopniowo cellulit.

skórka pomarańczowa
Kolejnym istotnym elementem w walce ze skórką pomarańczową są ćwiczenia ujędrniające ciało.

Trzeba przyznać, że takie środki nie należą do najtańszych, niemniej taka inwestycja się opłaca. Po kilku miesiącach zdeterminowanej pracy nad swoim ciałem ujrzymy zachwycające efekty. Skórka pomarańczowa nie będzie już dla nas groźna!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz