Jak dobrać wygodne łóżko z materacem dla pary?

Aby dwie osoby mogły wygodnie wyspać się na łóżku, musi ono nie tylko posiadać odpowiedni rozmiar, lecz też materac. Na co warto się zdecydować? Poznaj porady, które na pewno przydadzą się podczas zakupów!

W sklepach można znaleźć obecnie mnóstwo łóżek oraz materaców. Wybierając łóżko z materacem dla pary, trzeba będzie wziąć pod uwagę parę ważnych czynników, aby mieć pewność, że zapewni ono maksymalny komfort dla każdego użytkownika.

Jaki rozmiar łóżka dla pary jest najlepszy?

Dla par polecane są łóżka podwójne, które ze względu na swoją większą szerokość pozwalają na wygodny sen dwóch osób jednocześnie, nawet jeżeli mają one inne sylwetki.

Najczęściej jako minimalny rozmiar łóżka z materacem dla dwóch osób poleca się 140 x 200 cm, natomiast można też zdecydować się na łóżko z materacem w innych rozmiarach, na przykład jak 160 x 200, 180 x 200 czy nawet 200 x 200 cm. Warto więc uwzględnić własne wymagania, aby mieć pewność, że spanie na jednym łóżku w dwójkę nie będzie powodować dyskomfortu.

Materac dla pary – jaki wybrać?

Kolejnym etapem, gdy wybierane jest łóżko z materacem dla pary, jest uwzględnienie parametrów materaca. W tym przypadku często pojawiają się problemy, dlatego też można wykorzystać parę alternatywnych rozwiązań.

Gdy użytkownicy łóżka mają podobną wagę, wtedy mogą bez problemu korzystać z materaca o takich samych właściwościach. Dla osób lżejszych polecane są materace miękkie, dla tych o średniej masie ciała – materace średnio-twarde, natomiast dla tych cięższych – materace twarde.

Warto też uwzględnić rodzaj materiałów, z których wykonany jest materac. Dobrym wyborem mogą być materace piankowe wykonane z pianek Visco, lateksowej czy wysokoelastycznej. Wśród materaców sprężynowych najczęściej kupowane są materace kieszeniowe, które wyróżniają się lepszą elastycznością punktową. Dodatkowo takie materace mogą być wyposażone w specjalne strefy komfortu, czyli w pasy ze sprężyn o różnych twardościach dla większego komfortu.

Alternatywnym rozwiązaniem jest zakupienie dwóch materaców o osobnych właściwościach. To dobry wybór dla par, które mają inne preferencje związane z podłożem, na którym śpią. Wtedy można łatwo dobrać odpowiedni rodzaj materaca dla każdego użytkownika.

Warto też wskazać, że w ofercie wybranych producentów można znaleźć podwójne materace dla par. Wtedy każda strona takiego materaca jest wykonana z wykorzystaniem innych rodzajów materiałów. Takie materace można kupić w wielu wariantach – jako sprężynowe, piankowe, o różnych twardościach z każdej strony.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz