Jak wybrać fotografa na ślub?

Powracamy do tematu ślubu i przygotowań do niego. Jedną z bardzo ważnych kwestii, o jakie trzeba zadbać w pierwszej kolejności, jest dobry fotograf ślubny. Jak się okazuje, jego wybór wcale nie jest taką prostą sprawą. Niemniej jest to ważne, gdyż zdjęcia ze ślubu to pamiątka na całe życie z tych wyjątkowych chwil, a jakość ich wykonania może w dużej mierze wpłynąć na nasze wspomnienia. Zobaczmy więc, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań fotografa idealnego.

Fotograf ślubny – porównaj kilka ofert

Oczywiście nikt z nas na co dzień nie interesuje się tym, jak powinny wyglądać idealne zdjęcia ślubne – chyba że sami pracujemy tej branży. Zazwyczaj jednak zwracamy na to uwagę, gdy sami staniemy przed wyborem fotografa na ślub. Co warto zrobić w pierwszej kolejności?

fotograf ślubny
Wybór fotografa ślubnego to ważna kwestia, dlatego warto na nią poświęcić odpowiednią ilość czasu.

Możemy poszukać zdjęć znanych i uznanych fotografów i przyjrzeć się detalom. To pozwoli nam zobaczyć, jak powinny wyglądać idealne zdjęcia reportażowe ze ślubu, a także sprecyzować własne oczekiwania względem tej kwestii. Być może nie będzie nas stać na znanego fotografa, niemniej talentów, czasem jeszcze do końca nieodkrytych nie brakuje. Możemy więc znaleźć kogoś znacznie tańszego, kto dopiero rozpoczął swoją przygodę z fotografią, ale robi to z niezwykłą pasją i po jego portfolio widać, że „czuje temat”.

fotograf ślubny
Dobry fotograf ślubny zwraca uwagę na detale i stara się uchwycić na zdjęciach emocje.
fotograf ślubny
Wybierając fotografa na ślub, warto wcześniej obejrzeć jego portfolio.

Nie żałujmy więc czasu na dokładne zapoznanie się z ofertą kilku fotografów, którzy nas zainteresowali lub zostali nam poleceni. Pomocne może też być zapisanie konkretnych zdjęć, które szczególnie nas ujęły, by potem pokazać je fotografowi. To ułatwi też współpracę, gdyż fotograf ślubny będzie już wiedział, jakiego rodzaju zdjęć oczekujecie. Oprócz jakości zdjęć, ważne jest także to, jak fotograf zachowuje się na ceremonii ślubnej i weselu. Zasadniczo powinien on być właściwie niewidoczny i wykonywać swoją pracę bez zakłócania przebiegu uroczystości czy zabawy na weselu. W tej kwestii warto porozmawiać ze świeżo upieczonymi małżeństwami, które korzystały z usług interesującego nas fotografa i dopytać, jak układała się współpraca z nim. To bardzo pomoże nam podjąć dobrą decyzję.

Rozmowa z fotografem ślubnym

Jeśli wybraliśmy już kilku interesujących nas fotografów, warto jak najwcześniej zadzwonić i spytać o wolny termin, oraz umówić się na spotkanie. Podczas spotkania powinniście jeszcze raz, na żywo, przejrzeć portfolio fotografa, a także wypytać o kilka istotnych kwestii, na przykład cennik i jego szczegóły oraz dostępne oferty. Każdy fotograf może inaczej ułożyć swoją ofertę – jedni w skład sesji ślubnej dołączają też narzeczeńską, inni liczą sobie za nią osobno itp. Aby o niczym nie zapomnieć, warto mieć ze sobą pisemną listę pytań.

fotograf ślubny
Profesjonalny fotograf będzie na ślubie i weselu prawie niewidoczny. Robiąc zdjęcia, nie będzie nikomu przeszkadzał czy celowo zmieniał ich pozycji, by uzyskać udane zdjęcie.
fotograf ślubny
Zdjęcia ze ślubu to piękna pamiątka. Od tego, jakiego fotografa wybierzemy, zależy czy będzie ona udana.

Kiedy już zdecydujecie się na fotografa, którego oferta najbardziej Wam odpowiada, należy spisać umowę. Chyba nie trzeba nikomu przypominać, aby przeczytać ją od deski do deski, a w razie jakichkolwiek wątpliwości również zadawać pytania. Dzięki temu Wasza współpraca na pewno będzie owocna, a Wasze ślubne zdjęcia zostaną Waszą najwspanialszą pamiątką z tego szczególnego dnia!

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz