Jak wykonać idealny kształt brwi?

Dzień dobry Drogie Panie!

Dzisiejsza notka skierowana jest do Was, dotyczy bowiem makijażu. Nie da się ukryć, że makijaż na różne sposoby może dodać lub odjąć nam lat, podkreślić rysy twarzy lub nadać jej wyrazu. Wiele z nas zna kilka technik malowania oczu czy nakładania podkładu, zdaje się jednak, że Polki wciąż mają problem z dobraniem kształtu, koloru i grubości brwi do swojej twarzy. Tymczasem wygląd brwi może diametralnie zmienić wygląd całej twarzy. Sprawdźmy więc, czym się kierować przy wyborze kształtu swoich brwi.

Wykonaj brwi idealne!

Oczywiście możemy co jakiś czas iść do kosmetyczki i za niewielką sumę wykonać hennę oraz regulację brwi. Ale tak naprawdę wykonanie tego zabiegu nie jest skomplikowane, wystarczy tylko znaleźć dopasowany kształt brwi do swojej twarzy, a następnie zgodnie z instrukcjami przystąpić do uzyskania go. Nie zawsze mamy pod ręką kosmetyczkę, warto więc się tego nauczyć.

Zanim przystąpimy do regulacji brwi, warto przeczesać je szczoteczką, na przykład umytą po zużytym tuszu do rzęs. To pozwoli nieco bardziej zaznaczyć naturalny łuk, jaki tworzą nasze brwi i ułatwi nam usunięcie włosków rosnących poza ten łuk.

Jeśli chodzi o kształt brwi, musi on być przede wszystkim dobrany do owalu twarzy. Trzeba też znaleźć złoty środek, gdyż obecnie promowane są na ogół grube, wyraźne brwi, które niekoniecznie pasują wszystkim kobietom, z kolei cienkie, ledwo widoczne też nie są korzystne. Najlepiej wyglądają brwi średniej szerokości, które delikatnie zwężają się przy końcu łuku brwiowego. Do ustalenia, jaki kształt brwi będzie dla nas najlepszy, potrzebna nam będzie zwykła linijka. Przykładamy ją w trzech miejscach, jak na poniższej ilustracji:kształt brwi

Czego unikać?

Oczywiście nie można oczekiwać, że za pierwszym razem uzyskamy od razu idealny kształt brwi. Dla wielu kobiet to są miesiące czy nawet lata prób i pracy. Z pewnością jednak nie popełnimy poważnych błędów, jeśli będziemy wystrzegały się następujących typów brwi, które niestety są dziś często spotykane na twarzach kobiet w różnym wieku:

Za krótkie brwibrwi

Brwi a’la drag queenkształt brwi

Brwi bardzo grube, krzaczastekształt brwi

Brwi opadające w dół, sprawiające, że oko wygląda na smutnebrwi

Brwi a’la „przecinki”za cienkie brwi

A jak Wy sobie radzicie z regulacją brwi? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami!

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz