Karma Purina dla kota dużego i małego

Dzień dobry Wszystkim!

Dzisiaj szczególnie zwracam się do miłośników i posiadaczy kotów. Chociaż sama mam psa, koty darzę równie dużą miłością i interesuję się nimi. Dlatego dziś chciałabym się z Wami podzielić ciekawymi wiadomościami odnośnie żywienia kotów. Okazuje się, że nie każdy kot powinien jeść to samo. Jedną z wiodących marek, jeśli chodzi o kocie jedzenie, jest Purina. Karma Purina dla kota dzieli się na różne rodzaje ze względu na różne czynniki, między innymi wiek, stan zdrowia czy rasę kotka. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Purina dla kota – ale jakiego?

Ten, kto myśli, że przez całe kocie życie może podawać swojemu pupilowi tę samą karmę, jest w ogromnym błędzie i robi zwierzakowi krzywdę. Już nawet nie chodzi o urozmaicenie menu ze względów smakowych – małe koty, podobnie jak dzieci, szybko się rozwijają i potrzebują karmy dopasowanej do ich potrzeb. Nieodpowiednie żywienie kociąt może sprawić, że będą one słabe i chorowite w przyszłości oraz pozbawione chęci do kocich zabaw.

Karma Purina dla kota małego zawiera dodatkową porcję białka, która wspomaga prawidłowy rozwój tkanek i innych narządów, a także wyższą zawartość składników mineralnych, między innymi wapnia, magnezu, fosforu, żelaza czy cynku, by wspomóc rozwój mocnych zębów i kości.

purina dla kota
Karma Purina dla kota małego.

Poza tym karma dla kotka powinna być mniejszych rozmiarów, gdyż kociak ma mniejszy pyszczek. Dlatego karmy Purina dla kociaków mają małe granulki, dzięki czemu nasz pupil będzie mógł swobodnie pogryźć pokarm.

Z kolei karmy dla kotów dorosłych muszą być tak przygotowane, by zapewniały kotu właściwą ilość witamin i minerałów na każdy dzień. Istnieje różnica między karmami pełnoporcjowymi, a uzupełniającymi. Karmy pełnoporcjowe nie wymagają żadnych dodatkowych suplementów – są pełnowartościowe i bogate w niezbędne składniki odżywcze. Karmy uzupełniające to wszelkiego rodzaju przekąski i smakołyki dla kota, które same w sobie nie zaspokoją wszystkich potrzeb żywieniowych kota, ale mogą stanowić ciekawe i smaczne uzupełnienie jego diety. Trzeba jednak pamiętać, by nieco zmniejszyć porcję podstawowego pokarmu, gdy podajemy te dodatkowe przekąski, w przeciwnym razie mogłoby dojść do przekarmienia. Więcej na temat żywienia kotów znajdziecie również TUTAJ.

purina dla kota
Dobrze odżywiony kot jest zdrowy, silny i chętny do zabawy.

A jak Wy dbacie o właściwą dietę swoich kotów? Czy Karmy Purina dla kota są Waszym zdaniem zdrowe i pełnowartościowe?

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz