Prawidłowy makijaż oczu – porady

Dzień dobry Kochane!

Dzisiaj zwracam się tylko do Kobiet, gdyż wpis dotyczy typowo kobiecych spraw, a konkretnie makijażu. Makijaż oczu to jeden z najchętniej wykonywanych przez nas makijaży, ponieważ nadaje się na każdą porę roku, może być subtelny lub ostrzejszy, pasuje na różne okazje i pięknie podkreśla urodę. Niestety, również podczas makijażu oczu można popełnić błędy. Jak więc dobrać do siebie makijaż idealny? Jak dopasować kolory cieni do koloru naszych oczu?

Makijaż oczu – przede wszystkim ustal, co do Ciebie pasuje!

Jak już wspomniałam, makijaż może albo podkreślić naszą urodę, albo zupełnie ją stłumić. Istnieje wiele typów i sposobów malowania oczu, ale trzeba pamiętać, że co u jednej kobiety wygląda doskonale, na innej może prezentować się wręcz okropnie. Zamiast więc sugerować się zdjęciami gwiazd w gazetach, lepiej popracować nad makijażem, który będzie pasować do nas osobiście. Ogólnie musimy sprawdzić, czy pasuje do nas:

– jasna lub ciemna powieka;
– podkreślenie załamania czy brak cieniowania w tym miejscu;
– mocniej podkreślony zewnętrzny kącik oka;
– cieniowania do załamania lub wyżej;
– kreska wykonana eye-linerem czy cieniowanie na linii rzęs;
– ciemniejsza lub jaśniejsza dolna powieka;
– ciemna czy jasna linia wodna.

makijaż oczu
Przykład makijażu powiększającego oczy.

Makijaż oczu, a kolor tęczówek

Oprócz sposobu malowania oczu, trzeba też dobrać kolory cieni, które będą pasować do barwy naszej tęczówki.

Dla oczu niebieskich najlepsze będą cienie brązowe i kolory brzoskwiniowe, beżowe. Świetnie kontrastują z kolorem niebieskim, dzięki czemu wydobywają głębię tegoż odcieniu tęczówki. Do niebieskich oczu mogą też pasować cienie w kolorze chłodnego różu. Do oczów szarych idealnie pasują wszelkie zimne kolory, takie jak brązy czy purpura. Z kolei do oczów w kolorze piwnym i zielonym dopasujemy makijaż w odcieniach pomarańczowo-brązowych, a także w fiolecie i purpurze. W wypadku oczów brązowych jest najłatwiej, gdyż można używać każdego koloru cieni, z wyjątkiem takiego, jak kolor tęczówki. Makijaż oczu powinien też być dopasowany do karnacji. Tak więc kobiety o jasnej karnacji powinny postawić na jasne cienie, zaś te o ciemnej karnacji – na ciemne kolory. Unikajmy też nienaturalnych kolorów cieni, na przykład zielonych, gdyż ich nieumiejętne nałożenie będzie wyglądać bardzo sztucznie i w efekcie nieładnie.

makijaż oczu
Zalecany makijaż oczu ze względu na kolor tęczówki i karnację.

Mam nadzieję, że ta garść informacji okaże się dla Was przydatna, Drogie Panie.

Pozdrawiam,
D.

Najnowsze wpisy

Danka Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz