Kategorie aplikacji, które są najczęściej pobierane w Polsce

Aplikacja to oprogramowanie, które możesz zainstalować na swoim smartfonie, komputerze czy tablecie. Zdecydowanie najczęściej aplikację pobiera się na telefony, co znacznie usprawnia ich obsługę. Apki są skonstruowane inaczej niż strony internetowe i dopasowują się do urządzenia, na którym się je instaluje. Na uruchomienie własnych aplikacji decyduje się coraz więcej firm czy sklepów. W artykule omawiamy, jakie aplikacje są najpopularniejsze w Polsce i nie tylko.

Popularne aplikacje na telefon

Aplikacje na telefon pobiera się z przeznaczonych do danych modeli sklepów mobilnych – AppStore, Google Play czy AppGallery. Pierwszy z nich przeznaczony jest dla sprzętu z systemem iOS, drugi z Androidem, a trzeci dla urządzeń Huawei. Wśród najpopularniejszych aplikacji w ostatnich latach nie brakuje serwisów społecznościowych. Możliwość pozostawania w kontakcie z bliskimi jest ogromnie ceniona przez użytkowników na całym świecie.

Według danych serwisu AppTopia najpopularniejszymi aplikacjami mobilnymi na świecie w 2021 roku były TikTok, Instagram, Facebook, WhatsApp, Telegram, Snapchat, Zoom, Messenger, CapCut i Spotify. Jak widać, znaczna większość z nich to aplikacje służące do komunikacji, obsługująca rozbudowane platformy społecznościowe. Na uwagę zasługuje zdobywca pierwszego miejsca, czyli Tik Tok. Jest to aplikacja służąca do nagrywania i oglądania krótkich filmików. Zróżnicowana tematyka zamieszczanych tam treści oraz pojawiające się trendy sprawiły, że TikTok stał się popularny u osób w bardzo różnym wieku. Można tam także pisać ze znajomymi i przesyłać sobie wzajemnie interesujące treści.

Polecane aplikacje

Aplikacje mobilne to nie tylko serwisy społecznościowe, ale także szereg innych przydatnych funkcjonalności. Na swoje urządzenia możesz pobrać m.in. aplikacje muzyczne, sprzedażowe, zdrowotne, sportowe, edukacyjne, rozrywkowe, fotograficzne czy kulinarne. Dzięki temu na smartfonie jesteś w stanie słuchać muzyki, kupować wygodnie produkty (dzięki takim serwisom, jak m.in. Vinted, Allegro czy OLX), a także kontrolować wysiłek fizyczny czy dbać o zdrowie. Aplikacje edukacyjne pomogą Ci w nauce języków czy przygotowaniu się do ważnych egzaminów, a rozrywkowe pozwolą na miłe spędzenie wolnego czasu z ulubioną grą czy serialem. W aplikacjach obrobisz także swoje zdjęcia, policzysz kalorie posiłków i odnajdziesz ciekawe przepisy. Polecamy korzystanie z aplikacji dopasowanych do Twoich potrzeb i stylu życia!

Najpopularniejsze aplikacje w Polsce

Wiesz już, jakie są polecane aplikacje i najpopularniejsze aplikacje z 2021 roku na świecie. W Polsce wyniki wyglądają bardzo podobnie. Serwisy społecznościowe to od lat jedna z najpopularniejszych kategorii. Dużą popularnością w Polsce cieszą się aplikacje służące do robienia zakupów czy sprzedawania swoich rzeczy. Świetnie sprawdzają się także aplikacje do kupowania biletów czy określania dojazdu do danych miejsc np. komunikacją miejską. Wielu użytkowników korzysta z poczty e-mailowej za pomocą aplikacji. Zapoznaj się ze wspomnianymi w tekście apkami i zainstaluj takie, które uznasz za naprawdę przydatne.

Najnowsze wpisy

Patrycja Opublikowane przez:

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz